Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
“Chromebook ile Ders Çalışan, Başarılı Olmaz”

“Chromebook ile Ders Çalışan, Başarılı Olmaz”

Apple’ın pazarlama kısmının yöneticisi Phil Schiller, Google’ın Chromebook’ları hakkında rakibinin canını yakacak ve velev kalbini kıracak bir tahlilde bulundu.

Yeni MacBook Pro’nun tanıtımının sonrasında Cnet’e konuşan Schiller, iPad’in Chromebook üzere cihazlar önünde “evlatlar için en son öğrenme aracı ilan etti. Chromebook, şu sıralar eğitim kurumlarında hayli yaygın ama Schiller, Google’ın cihazlarının “başarılı olmayacağını” da ilan etti.

Schiller’ın laflarının gerçeklik behresi olup olmadığı bir yana, Apple’daki hizmetinin “pazarlama” olması münasebetiyle başkanın bu kelamlarında bir ölçü abartı olabilir.

Schiller, iPad’in muvaffakiyet deklarasyonunu şöyle mantığa bağladı:

“Gerçekten öğrenmek isteyen ve buna yatkın olan evlatlar, daha başarılı olacaktır. Evlatların neden onlara ilham verecek formda teknolojiyi tatbikten bir sınıfa girmediklerini anlamak sıkıntı değil. Evlatların nitekim en güzel sonuçları elde etmelerine yardımcı olmak için bu gelişmiş öğrenme araçlarına sahip olmanız gerekir.”

Chromebook’lar bunu yapmıyor. Chromebook’lar, sınıflara girdi zira açıkçası bu cihazlar, test için gereken ucuz birer test aracı. Tüm yapmak istediğiniz evlatları test etmek ise, ucuz bir notebook bunu yapacaktır. Lakin başarılı olmayacaktır.

Daha sonraki bir tweet’inde geri adım atmak isteyen Schiller, Apple’ın da evlatlara “içerik, müfredat ve araçlar” sunduğunu söyledi.

Rakibine atarak öne çıkmak, sıkça kullanılan bir pazarlama taktiği lakin bu noktada Apple’ın başarısızlığını örtmeye çalıştığı da söylenebilir. Chromebook’lar, makul fiyatları ve iki yahut üç kat pahalı Apple cihazlarına kıyasla dayanıklı yapılarıyla eğitim kurumlarında giderek daha tanınan hale gelmiş durumdalar.

Yorum Ekle