Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Apple’ın Safari Açığını Google Buldu!

Apple’ın Safari Açığını Google Buldu!

Google, Apple’ın web tarayıcısı Safari’de birden çokça güvenlik açığı keşfetti. Açıkların geçen sene ağustos ayında Apple’a bildirildiği ve Apple’ın bunları onardığı argüman ediliyor.

Güvenlik açıkları, Safari’nin “Akıllı İzleme Engelleme” işlevinde bulundu. Google’ın bulut kadrosunun raporuna nazaran Safari’deki açıklar nedeniyle yekun beş farklı hücum gerçekleştirilebiliyor. Google’ın araştırmacıları, İzleme Engelleme platformunun ziyaret edilen web sitelerini kaydetme formülü nedeniyle ferdî dataları çıkardığını söylüyor.

Kullanıcıları izlenmeden müdafaayı amaçlayan bir işlevin tam zıddını yapıp, datalarınızı kendi eliyle teslim etmesi, için çok şanssız görünen bir durum olsa gerek. Başta da söylediğimiz üzere açıklar, şu an itibariyle kapatılmış durumda. Bununla birlikte Google Chrome mühendislik yöneticisi Justin Schuh, geçtiğimiz günlerdeki bir tweet’inde bu açıkların aslında tam olarak onarılmadığını söyledi ve Safari’nin “Akıllı İzleme Engelleme” işlevini şimdilik kapatmanızı önerdi.

Yorum Ekle