Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Apple Watch, İsviçre’ye 10 milyonluk Fark Attı

Apple Watch, İsviçre’ye 10 milyonluk Fark Attı

Strategy Analytics’e nazaran Apple, 2019 yılında akıllı saatleriyle yeni bir rekora imza atmış. Araştırma şirketinin açıklamasına nazaran Apple, 2019’da 31 milyon akıllı saat sevkiyatında bulunmuş. Bu rakam hayli şaşırtıcı çünkü İsviçre saat şirketlerinin tümünden 10 milyon daha çokça.

Strategy Analytics’in hazırladığı rapora nazaran, Apple’ın akıllı saati küresel çapta popülerlik kazanıyor. Geçtiğimiz sene 31 milyon adet Apple Watch satışı yapan Apple, en son akıllı saati Series 5‘i geçtiğimiz sene ekim satışa sunmuş ve 399 Dolar‘dan başlayan fiyatlarla raflara yerleştirmişti.

Apple Watch, 31 milyon adet satarken, İsviçre saat şirketilerinin şirketin raporuna yansıyan satış rakamı ise 21 milyon ile sonlu. Böylelikle aradaki 10 milyon adetlik satış farkı, Apple’ın hanesine yazılmış durumda.

Raporun devamında 2018 yılına ait malumatlar de yan alıyor. Buna nazaran Apple, 2018’de 22.5 milyon Apple Wach satarken, TAG Heuer, Tissot ve Swatch üzere markarlarla hayli bir yelpazeye sahip İsviçre saat şirketleri tıpkı yıl 24 milyon adetlik satış yaptığı belirtiliyor.

Yorum Ekle