Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google, Yeni İşletim Sistemi “Pigweed” ile Ne Yapacak?

Google, Yeni İşletim Sistemi “Pigweed” ile Ne Yapacak?

Google, yeni bir işletim sistemi olduğu düşünülen “Pigweed” ismi için başvurusu yaptı.

Reddit kullanıcısı Igats tarafından keşfedilen müracaatın 31 Ocak’ta yapıldığı ve Google’ın bu markayı “bilgisayar işletim yazılımı” için kullanacağı anlaşılıyor. Türkçe ismiyle “Horoz ibiği bitkisi” pembe ve beyaz çiçekleriyle beğenilen görünse de domuzları beslemekte kullanılan bir ot. Öldüğünde bir çalıya dönüşen bitki, yuvarlanarak devirle parçalanıyor. Bu ismin yeni bir işletim sistemi için değişik olduğu kesin.

Pekala, tam olarak ne oluyor? Pigweed, çok daha evvel tanıştığımız Google Fuchsia’nın alternatif bir ismi olabilir. Fuchsia, Android ve OS’un işlevlerini birleştiren bir mobil işletim sistemi, ama son aylarda hakkında yeni bir şey duymadık.

Pigweed ismi ise kasımda teklif edilen bir kod değişikliğinde görünmüştü, gelgelelim sonrasında Fuchsia’ya dönüldü. “Pigweed project” (Pigweed projesi) sözcükleri, Google’ın Chromium kod deposunda da görünmüştü.

Google’ın Pigweed ile ne yapmak istediğini şimdilik tam olarak bilmiyoruz. Yeni malumatlar geldiğinde süratle sizlerle paylaşacağız.

Yorum Ekle