Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Ao Air’den, Hava Kirliliğine Teknolojik Çözüm!

Ao Air’den, Hava Kirliliğine Teknolojik Çözüm!

Hava kirliliğinin çağdaş kentlerdeki en büyük meselelerden biri olduğu kesin. Lakin ABDli startup firması Ao Air bir tahlil bulduğunu düşünüyor. Firma, CES 2020’de Atmos eserini tanıttı: “Pekin ve Londra üzere kirli mega-şehirlerdeki canlı kentliler” için geliştirilmiş bir ferdî hava filtresi.

Şangay ve Pekin üzere çok kirli kentlerde yüz maskeleri esasen tanınan seçenekler lakin bunları bir müddet giymenizden ve nefesinizle nemlenmelerinden sonra tesirli olmuyorlar. Atmos da bu sorunu çözmeyi hedefliyor. Temel olarak bu eserin, burnunuz ve ağzınız üzerinde durarak solumanız için saf, filtrelenmiş hava sunan şeffaf bir olduğu söylenebilir. Düzgün bir halde çalışırken beyaz bir parlaklığa sahip olan bu eser, filtre değiştirme vakti geldiğinde kırmızıya dönüyor.

Ao Air

Atmos kulağınızın yakınından havayı içine çekiyor, bir seri nano-fiber filtreden geçiriyor ve ufak pervaneler kullanarak yüzünüzün yakınında bir arı hava cebi oluşturuyor. Art kısımdaki ayarlanabilir dolgular sayesinde rahat bir formda sabit olarak durması sağlanırken, burun kısmındaki dolgular da rahat bir formda oturması için ayarlanabiliyor.

Lakin hava kirliliğinden korunmanın bu “yeni” usulünün ucuz olmadığı söylenebilir. Atmos şu anda 350 dolar fiyatı ile ön siparişe açık ve birinci partinin Temmuz ayında gönderilmesi planlanıyor.

Yorum Ekle