Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Altın sütünün yararları nelerdir? Altın sütü nedir? Altın sütü nasıl yapılır?

Altın sütünün yararları nelerdir? Altın sütü nedir? Altın sütü nasıl yapılır?

Yatmadan evvel içilince vücudu uykudan yenileyen mucize içecek olan altın sütü hakkına merak edilenleri araştırdık. Güçlü bir antioksidan olan altın sütü; süt, zerdeçal, bal ve ceviz üzere besinler karıştırılarak elde edilir. Evet altın sütü yararları nelerdir? Altın sütü nedir? Altın sütünün içinde neler var? Altın sütü nasıl yapılır? Gece yatmadan evvel içerseniz ne olur? Tüm soruların cevabı…

Zerdeçal, karabiber, zeytinyağı ve hindistan cevizi üzere sağlıklı besinleri süte ek ederek elde edilen altın sütünün saymakla bitmeyen yararları vardır. Bunun yanı sıra içerisine bal da ek edilebilir. Bu karışımı gece yatmadan evvel tükettiğinizde vücudun uyku esnasında yenilenme suratını artırır. Bilirkişiler acilen çabucak herkesin sistemli tüketmesini tavsiye ettiği bu yüzyıllardır mutfakların sırrı olarak üretilir. Münhasıran kozmetik eserlerin olmadığı ve alternatif tıpta kullanılan bu karışım Osmanlı’daki bayanlarında hoşluk sırrıdır. İçeriğindeki zerdeçal ve karabiber ile hücreleri yenilerken. zeytinyağı ve hindistan cevizi ile de daha parlak ve canlı görünüm sağlar. 

ALTIN SÜTÜNÜN YARARLARI NELERDİR?

Bu sütün içerisinde birden çokça antioksidan olduğundan bir bardağı bir tüm vücudun özgür radikalli hücrelerde temizlenmesini ağlar. Güçlü bir antioksidan olan bu tıpkı devirde bağışıklıkta zararlı virüslere karşı müdafaa kalkanı oluşturur.

Vücuttaki deforme olmuş hücreleri yenileyerek yalnızca cildi güzelleştirmez. Tıpkı devranda saçların daha parlak görünmesini sağlar. Bunun yanı sıra hudut sistemindeki hücreleri de yenilediğinden gerilim, depresyon ve yorgunluk üzere rahatsızlıkların riskini azaltır.

Vücudun muhtaçlığı olan günlük gücün 5 katını sağlar. Gün içerisinde daha dinç sağlıklı görünmenizi sağlarken uzun müddet tokluk hissi verir. Bu saye de diyet listelerinde birinci sıralarda noktasını alır. Mide ve bağırsaklarda gün içerisinde birtakım besinlerden ötürü oluşan toksinlenmeyi engelleyerek daha sağlıklı fonksiyon göstermelerini destekler. 

Tüm vücuttaki zararlı hücreleri idrar yolu ile attar. İçerisinde bulunan besinler vücuttaki hormon seviyesini dengelediğinden tiroid üzere marazların oluşumunu önler. 

Baş ağrısı, diş ağrısı ve ağız yaralarına da uygun gelir.

ALTIN SÜTÜ NASIL YAPILIR? 

1 su bardağı yağsız süt

1 çay kaşığı kadar toz zerdeçal

1 çay kaşığı toz tarçın

1 çay kaşığı zencefil

1 çay kaşığı  süzme bal

1 çay kaşığı karabiber tozu

HAZIRLANIŞI

Tüm materyalleri cezvede kısık ateşten 5 dakika kaynatınız. Daha sonra bir su bardağına alıp ılımasını bekleyiniz. Sonra balı ekleyerek tüketiniz.

Günde yalnızca bir bardak tüketilmelidir. Ya kahvaltıdan evvel ya da uyumadan evvel tüketebilirsiniz. 

Yorum Ekle