Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Altın sütünün yararları nelerdir? Altın sütü nasıl yapılır? Gece yatmadan evvel içerseniz…

Altın sütünün yararları nelerdir? Altın sütü nasıl yapılır? Gece yatmadan evvel içerseniz…

Yatmadan evvel içilince vücudu uykudan yenileyen mucize içecek olan altın sütün ne olduğunu biliyor musunuz? Güçlü bir antioksidan olan altın sütü; süt, zerdeçal, bal ve ceviz üzere besinler karıştırılarak elde edilir. Evet altın sütü yararları nelerdir? Altın sütü nedir? Altın sütünün içinde neler var? Altın sütü nasıl yapılır? Gece yatmadan evvel içerseniz ne olur? İşte tüm soruların cevabı…

Zerdeçal, karabiber, zeytinyağı ve hindistan cevizi üzere sağlıklı besinleri süte ek ederek elde edilen altın sütünün saymakla bitmeyen yararları vardır. Bunun yanı sıra içerisine bal da ek edilebilir. Bu karışımı gece yatmadan evvel tükettiğinizde vücudun esnasında yenilenme suratını artırır. Eksperler acilen hemen herkesin nizamlı tüketmesini tavsiye ettiği bu karışım yüzyıllardır mutfakların sırrı olarak üretilir. Münhasıran kozmetik eserlerin olmadığı ve alternatif tıpta kullanılan bu karışım Osmanlı’daki bayanlarında sıklık sırrıdır. İçeriğindeki zerdeçal ve karabiber ile hücreleri yenilerken. zeytinyağı ve hindistan cevizi ile de daha parlak ve canlı görünüm sağlar. 

ALTIN SÜTÜNÜN YARARLARI NELERDİR?

Bu sütün içerisinde birden çokça antioksidan olduğundan bir bardağı bir tüm vücudun serbes radikalli hücrelerde temizlenmesini ağlar. Güçlü bir antioksidan olan bu karışım tıpkı devirde bağışıklıkta zararlı virüslere karşı müdafaa kalkanı oluşturur.

Vücuttaki deforme olmuş hücreleri yenileyerek yalnızca cildi güzelleştirmez. Tıpkı hengamda saçların daha parlak görünmesini sağlar. Bunun yanı sıra hudut sistemindeki hücreleri de yenilediğinden gerilim, depresyon ve yorgunluk üzere rahatsızlıkların riskini azaltır.

Vücudun muhtaçlığı olan günlük gücün 5 katını sağlar. Gün içerisinde daha dinç sağlıklı görünmesinizi sağlarken müddet tokluk hissi verir. Bu saye de diyet listelerinde birinci sıralarda mekanını alır. Mide ve bağırsaklarda gün içerisinde kimi besinlerden ötürü oluşan toksinlenmeyi engelleyerek daha sağlıklı fonksiyon göstermelerini destekler. 

Tüm vücuttaki zararlı hücreleri idrar yolu ile attar. bulunan besinler vücuttaki hormon seviyesini dengelediğinden tiroid üzere illetlerin oluşumunu önler. 

Baş ağrısı, diş ağrısı ve ağız yaralarına da uygun gelir.

ALTIN SÜTÜ NASIL YAPILIR? 

1 su bardağı yağsız süt

1 çay kaşığı kadar toz zerdeçal

1 çay kaşığı toz tarçın

1 çay kaşığı zencefil

1 çay kaşığı  süzme bal

1 çay kaşığı karabiber tozu

HAZIRLANIŞI

Tüm materyalleri cezvede kısık ateşten 5 dakika kaynatınız. Daha sonra bir su bardağına alıp ılımasını bekleyiniz. Sonra balı ekleyerek tüketiniz.

Günde yalnızca bir bardak tüketilmelidir. Ya kahvaltıdan evvel ya da uyumadan evvel tüketebilirsiniz. 

Yorum Ekle