Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
1 saatte sivilce nasıl yok edilir? Sivilce geçirmenin metotları

1 saatte sivilce nasıl yok edilir? Sivilce geçirmenin metotları

Sivilceler sadece ergenlik periyodunda değil her yaş kümesinde bir grup nedenlerden ötürü görülebilir. Oluşan sivilceler bir günde tüm odak noktanız haline gelebilir. Pekala sivilcelerin azalmasını sağlayacak besinler nelerdir? Hangi yiyecekler çıkarmaz? “Ne yesem sivilceye sebep olmaz?” diye merak ediyorsanız karşılıkları yalnızca sorucvp.net’da detaylı bir biçimde görebilirsiniz.

yani tıp lisanıyla akne, cilt üzerindeki gözeneklerin tıkanması sonucunda yağ bezlerinin oluşması ile gerçekleşen bir rahatsızlıktır. İnsan derisinde en sık yüz, boyun, omuzlar, sırt ve göğüs nahiyesinde bulunan kıl folikülü (kılın oturduğu yapı) ve eşlik eden sebase bezlerin (yağ içerikli salgı üreten bezler) por ismi verilen dışarı açıklığının kapanması yahut iltihaplaşması sonucu ortaya çıkar. Çoklukla ağrı, hassasiyet, kızarıklık ve kaşıntı ile kendini belirli eden akneler 25 yaş üzeri yaklaşık her on bayanda görülse de erkeklerde orantı yüzde üç olarak görülmekte ve bu orantı 50’li yaşlara kadar düşüş göstermemektedir. Sizi rahatsız eden ve cildin görünümünü bozan sivilcelerin sahih tedavi ve beslenme ile üstesinden gelinebilir. Bugünkü hazırladığımız metinde sivilcelerin kısa müddette geçmesine yardımcı olan besinleri mercek altına aldık. Eksperlerin araştırmaları dönemsel olarak görülen sivilceler yaklaşık 5 gün sürse de yediğiniz besinlere dikkat ederek bu vadeyi 2 veya  3 güne düşürebilirsiniz. Nasıl mı? İşte sivilceye âlâ gelen besinler:

HAVUÇ

sivilce yok et

Salataların vazgeçilmezi birebir devirde göz sıhhatine yararlarıyla herkes tarafından bilinen havuç, A vitaminin bolca içerisinde barındırıyor. Sivilcelerin ortadan kaldırılmasına birebir yardımcı olacak besinler arasında birinci sırada taraf alacak olan havucu sık sık tüketmelisiniz. A vitamini antioksidan tesir göstererek vücudunuzu arındırır, cildiniz de bundan en çok nasiplenenlerden olur.

LİMON

limon

Tansiyonu dengeleyen, kış illetlerinin demirbaşı adeta C vitamini bankası olan limon, tıpkı havuç üzere vücutta antioksidan tesiri gösteriyor. Sivilcelerden kurtulmanın, oluşumu önlemenin yolu da onun en çok bulunduğu yiyeceklerden olan limondan geçiyor.

LİMONUN CİLDE YARARLARI

YOĞURT

yoğurt

Diyet yapanların bolca tüketmesi gereken yoğurt, besin kıymeti yüksek, laktik asit fermantasyonu sonucunda elde edilen ve canlı laktik asit bakterileri içeren fermente bir süt eseridir. Günün her saatinde gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz yoğurt, sivilcelerin baş düşmanlarından sayılıyor, içindeki laktobasil ismi verilen canlılar, cildin doğal halini muhafazada kıymetli raddede tesir ediyor. Cildinizi değişikliklere kapatan ve doğal halini muhafazaya çalışan bu canlılar de sivilceler muhakkak oluşmuyor.

SARIMSAK

sarımsak

Kalp ve damar sıhhati konusunda günde mutlaka 1 tane tüketilmesinin mütehassıslar tarafından önerildiği sarımsağın yararları adeta say say bitmiyor. Her türlü illetin dermanı olarak bilinen sarımsak sivilcelerin düşmanı olduğunu biliyor muydunuz? Sarımsak, antibakteriyel özellikler gösteren, tam mealiyle doğal bir antibiyotik. Bu iki yeteneği de sivilce oluşumuna neden olan dış etkenleri bizden uzak tutuyor.

Yorum Ekle