Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Windows 10 Güncellemesi, Yeniden Saç Baş Yoldurdu

Windows 10 Güncellemesi, Yeniden Saç Baş Yoldurdu

Windows 10’un arama işleviyle ilgili sıkıntıları gideren , tekrar işletim sisteminin vesair işlevlerinde meselelere ve kimi bilgisayarlarda çökmelere yol açtı.

Kasım 2019 ve Mayıs 2019 güncellemelerini yükleyen Windows 10’lu PC’lere gönderilen KB4532695 güncellemesi, kimi PC’lerde mavi ekrana, yani cihazın büsbütün çökmesine yol açtı. Microsoft’un Answers.com yardım forumuna nazaran yama, bilgisayarın önyükleme yapmaması, sesin ve ses kartının devre dışı kalması, Bluetooth’un yahut internet ilişkisinin çalışmaması üzere baş ağrıtan problemlere da yol açabiliyor. İnternetle ilgili meseleler, PC’yi tekrar başlatarak bazen çözülebiliyor lakin bir mühlet sonra tekrar sorun çıkıyor.

Birtakım kullanıcılar ise Windows’un açılış vadesinin çok uzamasından (5 dakika gibi) şikayet ediyor.

Güncelleme, Belge Gezgini’ndeki arama çubuğuna sağ tıklama meselesini çözse de, hala birtakım dertler var. Örneğin imlecin arama çubuğunda görünmesi için iki kere tıklamanın gerektiği söyleniyor. Teze nazaran gerekebiliyor.

Şikayetlere bakılacak olursa arama kutusuyla ilgili problemler, tam olarak çözülmüş değil ve üstelik yeni sorunlar, güncellemeyle birlikte hayatınıza girmiş durumda. Bundan da berbatı, yaşananların artık şaşırtmıyor olması.

Yorum Ekle