Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Vodafone Türkiye’ye Altın Stevie” Ödülü!

Vodafone Türkiye’ye Altın Stevie” Ödülü!

Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, ulusal ve memleketler arası seviyedeki başarılarına bir yenisini daha ekledi. Vodafone Türkiye, yerküre çapında başarılı hatun teşebbüsçü, başkan ve çalışanların yanı sıra bayanlara yönelik örnek çalışmalarıyla dikkat çeken tertipleri da ödüllendiren 16. Stevie İş Hayatında Hatun Ödülleri’nde “Altın Stevie” aldı. Vodafone Türkiye, bu yıl yerkürenin dört bir yanından 1.500’ü aşkın başvurunun yapıldığı Stevie İş Hayatında Hatun Ödülleri’nde, teknoloji ve satış fonksiyonlarında hatun çalışan nispetini artırmak hedefiyle hayata geçirdiği İçindeki Gücü Keşfet Programı, Teknolojide Hatun Gücü Programı, Teknolojide Bayan Staj Programı, Satışta Bayan Staj Programı; başkaca, çalışanlarını aile içi şiddete karşı desteklemek maksadıyla yayınladığı Aile İçi Şiddet Prosedürü ile “Kadınların Güçlenmesi ve Desteklenmesi” kategorisinde birincilik mükafatına layık görüldü.

Vodafone Türkiye’nin Stevie’de elde ettiği başarıyı değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Şurası Yönetici Yardımcısı Bülent Bayram, şunları söyledi:

“Vodafone Türkiye olarak, hatunların üretime katılan, ekonomik ve çevre hayatta eşit, kendi ayakları üzerinde durabilen bireyler olabilmeleri için üzerimize düşen hizmetleri konumuna getirmeye ihtimam gösteriyoruz. İş süreçlerimizden başlayarak toplumsal ve ekonomik hayatta fırsat eşitliği sağlama amacıyla çalışıyoruz. Çeşitliliği, iş yapış biçimimizin bir kesimi olarak görüyor ve kültürümüzün merkezine koyuyoruz. Şirketimizde bayan ve erkeklerin eşit imkanlardan faydalanabildiği bir kurum kültürü yaratılmasına değer veriyoruz. Bu çerçevede hayata geçirdiğimiz girişimlerle küresel iş yerküresinin en prestijli armağanlarından biri olarak kabul edilen Stevie İş Hayatında Hatun Ödülleri’nde armağan almaktan gurur ve memnunluk duyuyoruz. Armağan alan girişimlerimizden İçindeki Gücü Keşfet, Teknolojide Hatun Gücü, Teknolojide Bayan Staj Programı ve Satışta Bayan Staj Programı ile şirketimizde teknoloji ve satış fonksiyonlarında bayan çalışan orantısını artırmayı; Aile İçi Şiddet Prosedürü ile ise aile içi şiddetin belirtilerinin tanınmasını, çalışanımıza destek olmayı ve çalışanlarımızın hususla ilgili sahih adreslere yönlendirilmesini hedefliyoruz. Vodafone Türkiye olarak, memleketler arası seviyede takdir gören başarılı çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz.”

Bayan işgücüne tam destek

Vodafone’un Teknolojide Bayan Gücü Programı ile teknoloji departmanında çalışan başkan adayları ve başkanlar için mentorluk süreci ile desteklenen bir gelişim programı sunulurken, Teknolojide Hatun Staj Programı ile üniversitelerin mühendislik fakültelerinin ilgili kısımlarında, teknoloji/telekomünikasyon sahasında kariyer yapmak isteyen 4. sınıftaki genç hatunlara mezun olmadan evvel Vodafone Teknoloji Fonksiyonu’nda staj yapma imkânı sağlanıyor.

Vodafone ayrıyeten, satış ekibinde hatun çalışanlar için farkındalık yaratılması, iç muhabere ağı oluşturulması, yetkinlik ve şahsî tesir yerlerinin gelişiminin sağlanması, dış platformlarda taraf almalarının sağlanması ve fonksiyonel pratiklerle desteklenmesi hedefiyle İçindeki Gücü Keşfet Programı’nı; potansiyeli yüksek, teknoloji/telekom bölümünde satış ortamında kariyerini ilerletmek isteyen 4. sınıfta okuyan bayan talebeler için ise Satışta Hatun Staj Programı’nı hayata geçirdi.

Vodafone’un Teknolojide Bayan ve Satışta Bayan Staj Programları’na katılan mektepliler, 6 aylık staj dönemi boyunca kısımlarda çalışarak haber ve tecrübelerini pekiştiriyor. Başkaca, farklı fonksiyonlardan yöneticilerle bir araya gelerek onlardan ilham alıyor ve eğitimlerle de kendilerini yaklaşan mezuniyet ve kariyer hayatlarına hazırlama imkânı buluyorlar. Programların bir gayrı değerli özelliği ise mekteplilerin mezun olurken Vodafone Discover Genç Yetenek Programı alımlarına öncelikli olarak dahil edilmeleri.

Bugüne kadar Teknolojide Hatun Gücü Programı’nı 115, İçindeki Gücü Keşfet Programı’nı ise 106 hatun tamamladı. yılında Teknolojide ve Satışta Hatun Staj Programları ile staj yapan öğrencilerin %78’i Discover Genç Yetenek Programı ile kariyerlerine Vodafone’da devam etmeye karar verdi.

Aile içi şiddetle uğraş

Vodafone’un Türkiye dahil faaliyet gösterdiği tüm memleketlerde aile içi şiddete karşı çalışanlarına destek olmak maksadıyla yayınladığı Aile İçi Şiddet Prosedürü, aile içi şiddetten direkt yahut dolaylı etkilenen çalışanlar için sağlanan hakların yanı sıra şiddete uğramaları halinde çalışanın başvuracağı şirket dışı kanalları belirtirken, şiddet çeşitleri ve tarifleri hakkında da detaylı malumatlar içeriyor. Bu kapsamda, şiddete maruz kalan çalışanlara 10 güne kadar ek müsaade ve finansal destek verilirken, çalışma arkadaşına aile içi şiddet uygulandığını öğrenen bir çalışan ise talep etmesi halinde şiddet mağduru arkadaşına destek olabilmek için 2 güne kadar izin alabiliyor. Çalışanlar, Aile İçi Şiddet Destek Hattı aracılığıyla ruhsal ve türel destek de alabiliyor. Vodafone, bu çalışmasıyla, yerkürede faaliyet gösterdiği tüm devletlerde Aile İçi Şiddet Prosedürü yayınlayan birinci şirket oldu.

Maksat, bayanlar için en yeterli patron olmak

Vodafone Öbeği, 2025’e kadar kadınlar için yerkürenin en düzgün patronu amacıyla, hatun çalışanların desteklenmesine yönelik çeşitli programlar hayata geçiriyor. Bu kapsamda, kariyerine ara vermiş orta ve üst seviye başkan konumundaki hatunları iş hayatına geri kazandırmak üzere yerkürenin en büyük işe alım programı “ReConnect”i başlatan Vodafone, bu programla 3 yıl içinde 26 memlekette 1.000 hatuna ulaşmayı hedefliyor. Ayrıyeten, yerkürede birinci defa Vodafone tarafından pratiğe alınan “Özel Veladet İzni” politikası, hatun çalışanlara en az 16 hafta tam fiyatlı veladet müsaadesi ve işe döndükleri tarihten sonraki birinci 6 ayda haftada 30 saat tam ecirle çalışma hakkı veriyor.

70’i aşkın memleketten 10 binin üzerinde müracaat

2002 yılından bu yana milletlerarası şirket ve tertipleri yıl içinde gösterdikleri performans ve toplumsal hayata yansıyan müspet ekleri çerçevesinde ödüllendiren Stevie Mükafatları, yerkürenin en saygın iş mükafatları arasında bölge alıyor. “Asya-Pasifik Stevie Ödülleri”, “Almanya Stevie Ödülleri”, “Amerika İş Ödülleri”, “Uluslararası İş Ödülleri”, “Ortadoğu Stevie Ödülleri”, “Stevie İş Hayatında Hatun Ödülleri”, “Stevie Büyük Patronlar Ödülleri”, “Satış ve Müşteri Hizmetleri Stevie Ödülleri” olmak üzere 8 sahada düzenlenen Stevie Armağanları yarışlarına her yıl 70’i aşkın memleketten 10 binin üzerinde müracaat oluyor. Büyüklüğü ve faaliyet yeri fark etmeksizin tüm kurumlara açık olan, birebir devranda çalışanların da ödüllendirildiği Stevie Mükafatları, yerkürenin dört bir yanında üstün kurumsal performans gösteren birey ve kurumlara veriliyor.

“Uluslararası İş Ödülleri” ve “Amerika İş Ödülleri”nin yaratıcıları tarafından düzenlenen “Stevie İş Hayatında Hatun Ödülleri”nde bu yıl 8 münferit komitede 160’ın üzerinde jüri üyesi, Yılın Teşebbüsçüsü, Yılın Başkanı, Yılın En Yenilikçi Şirketi, Yılın Startup’ı üzere onlarca kategoride 1.500’ü aşkın başvuruyu kıymetlendirdi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle