Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Startpage ile Google Aramalarınızın Kapalılığını Koruyun

Startpage ile Google Aramalarınızın Kapalılığını Koruyun

Saklılığa değer verenler, birebir gayesi taşıyan arama motoru DuckDuckGo’yu muhtemelen duymuştur. DuckDuckGo kullanmaya kıymet, fakat Google’ın veritabanına muhtaçlık duyduğunuz devranlar olabilir.

Startpage, DuckDuckGo üzere bağımsız bir arama motoru değil ve bunun noktasına arama sonuçlarını Google’dan alıyor. Web sitesi, bu işlevi sunabilmek için Google ile uzun hengam öncesine dayanan bir muahededen faydalanıyor. Startpage’in farkı, arama yaparken Google tarafından izlenmenize imkan tanımaması. Bunun sonucu olarak arama sonuçları, size nazaran düzenlenmiyor ve bir profiliniz oluşturulmuyor. Startpage, size ilişkin rastgele bir ferdî bilgiyi saklamadığını söylüyor.

Yani Startpage’i kullanarak bir çift ayakkabı aradığınızda, bir ay boyunca web sitelerinde ayakkabı reklamlarına maruz kalmıyorsunuz. Startpage rastgele bir arama geçmişi saklamadığından, geçmişinizi yetkililere iletmek üzere bir şey de yapmıyor.

Saklılık konusunda tasalarınız varsa (olması şart) ve DuckDuckGo’nun sonuçları bazen canınızı sıkıyorsa, Startpage’e bir göz atmaya değebilir.

Yorum Ekle