Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Sony, yeni bir sensör ile daha geliyor…

Sony, yeni bir sensör ile daha geliyor…

100 megapiksel sensörler fotoğraf yerküresi için yeni bir şey değiller. Sony tarafından üretilen bir art aydınlatmalı (BSI) 100MP sensör esasen Phase One iXM fotoğraf dronunda ve Phase One XF kamerada kullanılıyor lakin bunların her ikisi de orta formata sahipler. 2018 Eylül’de de Fujifilm, yeniden orta format sensöre sahip olacak bir 100MP tanıtmıştı.

Canon, şu anda EOS R aynasız kamerası için tam çerçeveli bir 100MP sensör üzerinde çalıştığı söylenen tek üretici. Fakat şayet birinci olarak EOSHD forumunda AndroidLad tarafından gösterilen sızıntı bir eser haberi dokümanı gerçek ise Sony, 6K çekim yeteneğine sahip olan birinci 35mm tam çerçeve 100MP sensör üzerinde çalışıyor olabilir.

Bu dokümana nazaran sensörün yakaladığı sabit imajlar 12288×8129 (video’da 12K’ya denk geliyor) çözünürlüğe ve 16-bit fotoğrafların süratli okumalarına sahip olacak. Başkaca bu sensör 12-bit 6K görüntü kayıt imkanı da sunacak. Görünene nazaran Sony, bu sensörün başka üreticiler tarafından kullanılmasına da müsaade verecek…

Yorum Ekle