Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Sherlock Holmes’un Yeni Düşmanı Kim Olacak?

Sherlock Holmes’un Yeni Düşmanı Kim Olacak?

Robert Downey Jr., Jude Law, Jared Harris, Rachel McAdams

Sherlock Holmes, film, televizyon ve kitap serilerinin açık ara en zeki karakteri konumunda bulunuyor. O denli ki; efsanevi muharrir Agatha Christie’nin mükemmel Belçikalı dedektifi Hercules Poirot bile Sherlock Holmes‘in dengi değil. Sir Arthur Conan Doyle, Sherlock Holmes ve Dr. Watson karakterleriyle mucizevi bir muvaffakiyete imza attı.

Guy Ritchie’nin direktörlüğünü üstlendiği ve   Robert Downey Jr., Jude Law ve Rachel McAdams’ın mahal aldığı sinema serisinin halkası 2009 yılında sinemaseverler ile buluştu. 80-90 milyon dolar arası imalat bütçesine karşın, sinema 600 milyon dolardan ziyade gişe hasılatı elde etti ve eleştirmenlerden tam puan aldı. Serinin 2. sineması Sherlock Holmes: A Game of Shadows; 2011 yılında yayınlandı. Eleştirmenlerden tam puan alamasa da imalat, 600 milyon dolar seviyesine ulaşmakta zorluk çekmedi.

Serinin üçüncü sinemasının 2021 yılının yarısında yayınlanması bekleniyor. 2. sinemada gerek Sherlock Holmes’un, gerekse baş düşmanı James Moriarty’nin İsviçre’de,  Reichenbach Fall şelalesinde hayatlarını kaybettikleri vurgulanmıştı. Ne var ki sinemanın ahir, Holmes bir kere daha önümüze çıkmış ve hayatını kaybetmediği gerçeğini, dostu Watson’un kitabına kazımıştı.

Üçüncü sinemada, altın madenlerini işleten, çalışanların hayatına kıyan Amerikalı senatör Cornelius, baş istenilmeyen olarak önümüze çıkacak. Robery Downey Jr. ve Jude Law ikilisi yeniden baş rolleri üstlenecek. Gelgelelim bir sürprizle karşı zıdda kalacağız. Çünkü iki sinemanın direktörü Guy Ritchie, yanını Dexter Fletcher‘a devredecek. Fletcher ve Richie’nin arkadaşlar olduğunu da söyleyelim.

Yorum Ekle