Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Selülit nedir,nasıl makbul? Selülite neden olan besinler nelerdir? Nescafe selülit yapar mı?

Selülit nedir,nasıl makbul? Selülite neden olan besinler nelerdir? Nescafe selülit yapar mı?

Günlük yaşantınızda severek tükettiğiniz kimi besinler bayanların endişeli düşü olan selülite neden oluyor. Adeta vücudun pürüzsüz görünmesini engelleyen selülit nedir, neden olur? Selülitin azalması için ne yapılmalıdır? Hangi yiyecekler selülite neden oluyor? Nescafe selülit yapar mı? Merak edilen soruların cevabı bugünkü metnimizde.

Bilhassa bacaklarda, karın nahiyesinde, kollarda yahut kalçada çıkan selülit, deri altında rastgele biriken yağların oluşturduğu bir imaja denir. Gözle görülür halde biriken bu yağlar, hatunların en büyük meselelerinden biridir. Sebebinin kilo alıp verme ilgili olduğu düşünülse de bu haber katiyetle yanlıştır. İlerleyen yaşlarda ortaya çıkan selülitleri tabiattan gelen mucize besinlerle yok edebilirsiniz. Selülit sırf kilolu hatunlarda görüldüğü düşünülse de kasların deriye yapışmasını sağlayan kolajenin lifli yapısından ötürü da ortaya çıkabilir. Yaşlıların ve ziyade kiloluların cilt yapıları selülite meyilli olsa da alışılagelmiş bireylerde de görülebilir.Özellikle de kol ve bacak kesiminde görülen selülitleri hem doğal hem de medikal prosedürlerle geçirmek mümkündür.

Yaş ilerledikçe artan selülite sebep olan kimi besinler vardır. Yapılan araştırmalara nazaran, severek tüketilen kimi besinler selülitin ortaya çıkmasına velev çoğalmasına neden olabiliyor.

İşte selülitleri gideren mucize içecek tanımı:

MATERYALLER

100 gr marul
200 ml Hindistan cevizi suyu
3 halka dilim ananas
1/4 demet taze nane
1 limon suyu

YAPILIŞI

Bütün materyalleri pürüzsüz hale gelene kadar blender’dan geçirin. Buzdolabında soğuttuktan sonra tüketin.

İşte bu kadar!

SELÜLİTLERİ GİREN YİYECEKLER

KIZARTMALAR

Türk mutfağının en çok sevilen ve en çok tüketilen kızartmalar selülite sebep olan en zararlı besinlerden biridir. Vücut sıhhati açısından da zararlı olan kızartma usulü mahalline haşlama, ızgara yahut buharda pişirme prosedürlerini tercih etmelisiniz.

ŞEKERLİ BESINLER

Şerbetli tatlılar, çikolata yahut kurabiyeler selülitin oluşmasına taban hazırlayan besinler arasında mahal alıyor. İşlenmiş şeker, kan şekerinin yükselerek vücudun yağ depolamasına imkan sağlıyor. Bunun tarafına şekersiz kahve, şerbetsiz tatlılar, doğal şeker yani meyveler tüketmelisiniz.

HADDINDEN FAZLA TUZLU AZIKLAR

Hipertansiyon, kalp ve damar illetleri, birtakım kanser cinsleri, felç, karaciğer ve böbrek illetleri üzere önemli marazların ortaya çıkmasını sağlayan ölçüsüz tuz tüketimi tıpkı devirde selülitlerin oluşmasına da adeta yardımcı oluyor. Kan dolaşımını olumsuz istikamette etkileyen tuzu kesinlikle hayatınızdan çıkarmalısınız.

KATI YAĞLAR

Sağlıklı vücut açısından epey büyük kıymet taşıyan besinler arasında nokta alan yağlar, mutlaka katı olmamalı. Tercih ettiğiniz yağ mutlaka zeytinyağı üzere bitkisel yağlar, sağlıklı yağlar, doymamış yağlar olmalıdır. Marketlerde satılan katı yağlar, selülitlerin artmasına sebep oluyor.

NESCAFE SELÜLİT YAPAR MI?

Kafein içeren tek besin hususu kahve olmakla birlikte kahvenin yanında çay, çikolata ve kola üzere içeceklerde de azımsanmayacak nispette kafein olduğu bilinmektedir. Vücudun muhtaçlığı olandan çokça ölçüde alınan şekerin vücutta yağ olarak depolandığı görülürken selülit de vücutta yağın en çok depolandığı cilt altı ortamlarında ortaya çıkmaktadır. Bu haber ışığında selülütin asıl kaynağının aslında kafein değil, şeker olduğu kolaylıkla belirtilebilir.

Yorum Ekle