Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung Neon, “Dijital İnsanı” Ekranınıza Taşıyacak

Samsung Neon, “Dijital İnsanı” Ekranınıza Taşıyacak

Samsung, “yapay kişisi” hayatımıza getirme konusunda değerli bir adım atmış olabilir, en azından imgeler bunu söylüyor. Firma, Neon isimli bir eserden bir vadedir bahsediyordu ve artık sızan bir medya, Neon’un dijital kişilerinin neye benzediğini gösterdi.

Neon, bir oyuncunun hareketlerini ve sesini yakalayarak dijital kopyasını oluşturuyor. Girişimin başındaki Pranav Mistry’ye nazaran teknoloji, “otomatik olarak yeni sözler, hareketler, yeni muhabereler” oluşturabiliyor ve bunlar, yakalanan doneden “külliyen farklı” olabiliyor. Dijital beşerler, sinemalarda ve serilerde yıllardır görünüyorlar, yani yeni bir şey değiller. Ama Samsung, Neon ile bunu bir adım ileriye taşıdığını argüman ediyor ve bu dijital bireylerin kendi başına hareket edebildiğini söylüyor.

Ortada deneyebileceğimiz bir eser olmadığından Samsung’un argümanlarının ne kadar makbul olduğunu Neon ortaya çıktığında göreceğiz. Şayet firma bu tezlerini sahiden yanına getiriyorsa, Google dahil birçok teknoloji firmasına bir anda büyük bir fark atacak demektir. Sızan manzara etkileyici görünse de, bu görüntüye ne ölçüde insan müdahalesinin olduğunu bilmiyoruz. Firma, Neon’u 7-9 arasında Las Vegas’ta yapılacak CES 2020’de tanıtacak.

Yorum Ekle