Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Salyangoz kremi ne işe yarar? Salyangoz kreminin cilde yararları

Salyangoz kremi ne işe yarar? Salyangoz kreminin cilde yararları

Cildinin pürüzsüz, bakımlı ve canlı görünmesini isteyenler hatunlar kozmetik kolunda bulunan her türlü eseri kullanıyor. Bilhassa son yıllarda kozmetikçilerin ve alternatif tıp eksperlerinin çok sattığı salyangoz kremleri hakkında detaylı bir araştırma yaptık. Salyangoz kremi ve nasıl kullanılır? Cilde yararları nelerdir? Yanıtı haberimizde…

Kremler, hem genç yaşta hem de ilerleyen yaşta görülen cilt meseleleri için nispeten tesirli bir bakım eseridir. Cilt sıhhatini önemseyen hatunlar gerek kozmetik eserlerine gerekse tabiattan gelen mucize eserlerle birbirinden farklı cilt bakımı yapıyor. Hazırladığımız bu metnimizde son günlerde epey revaçta olan salyangoz kremlerini mercek altına aldık. Cildin kusursuz velev bilhassa cilt lekelerini mucize bir halde tedavi eden salyangoz kremi, tertipli bir halde kullanıldığında istenmeyen bir çok cilt meselelerini de ortadan kaldırıyor.

Bilirkişilerin yaptığı araştırmalara nazaran; salyangoz kremi  hücreleri dinamik tutma bağlamında kişisel bir yapıya sahip olduğu tıpkı zamanda cildin akıllıca halde ve renkte olmasını sağlıyor. Bu sayede cildin genç kalmasına da yardımcı olan salyangoz kremi, cildin gözeneklerinde meydana gelen tüm istenmeyen patojenleri yok ederek, istenilen bir görünümün elde edilmesini sağlamaktadır.

Cildin üst tabakasında oluşan zararlı bakterilere karşı kalkan olan salyangoz kremi, aknelerin, çatlakların, sivilce lekelerinin hem de yüzde çıkan yaraların tedavi edilmesinde kullanılabilir. 

HAMİLELİKTE OLUŞAN ÇATLAKLARA SALYANGOZ KREMİ PRATIĞI

Hamilelik periyodu boyunca karın ortamının gerilmesi ve alınan kilolar vücudunuzun birtakım yerlerinden çatlaklara sebep olabilir. Lakin salyangoz kremi bu adımda sizlere çok yardımcı olacak. Ağır nemlendirme ve uygunlaştırma özelliği sayesinde çatlakları yok ederek pürüzsüz bir vücuda kavuşmanızı sağlar.

SALYANGOZ KREMİ NASIL KULLANILIR?

Akşamları yatmadan evvel pak cilde uyguladığınızda sonrasında masaj yaparak emilmesini sağlayın.  Bu adımda dikkat edilmesi gereken en kıymetli nokta çok çokça alınmaması gerektiğidir. Sabah uyandığınızda soğuk ile cildinizi yıkayarak temizleyebilirsiniz. 

Yorum Ekle