Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Retinol ne işe yarar? Retinol’un cilt bakımına yararları nelerdir.

Retinol ne işe yarar? Retinol’un cilt bakımına yararları nelerdir.

Retinol ne işe yarar? Retinol’un cilt bakımına yararları nelerdir. Günümüzde mucizevi etki gösteren ve adını çok sık duyduğumuz retinol cilt bakımı için odak noktası haline geldiği için sizlerle bu yazımızı paylaşmak istedik.

Dünyaca ünlü markalar cilt bakımına yeni bir soluk kazandırmak için eserlerinin içerisine retinol eklemeye başladı. Mucizevi bir bileşen olan retinol aslında A vitamininin farklı formlarından biridir. Glikolik asit ve hyalüronik asidin yanı sıra en çok bilinen ve tercih edilen bileşen olan retinol, vücutta kreatin sentezi, hücre yenilenmesi ve onarımında büyük rol oynuyor. Clinique, Dolce & Gabana ve Gucci üzere lüks cilt bakım markaların eserlerine ekledikleri retinol, asitten elde edilen ve ilaç olarak tanımlanıyor. Hücre büyümesini düzenleyen retinoid isimli bir kimyasal bileşik kümesinde yan alan retinol anti-aging eserlerde de sıklıkla tercih ediliyor.

Retinol ne işe yarar? Retinol'un cilt bakımına yararları nelerdir.

İçerisinde A vitamini bulunan besinler yoluyla vücudun retinol alması sağlanabiliyor. Kısacası hayvansal besinler kadar beta-karoten içeren zerzevat ve meyvelerin tüketimi de epeyce kıymetli. Bunlar arasında ise havuç, mango, greyfurt, domates, kavun, kabak, biber, brokoli, papaya, lahana, guava ve ıspanak öne çıkıyor.

EVET RETİNOL NE İŞE YARAR?

Epidermal yenilenmenin başrolünde mahal alan retinol bileşiği, birebir devranda vücuttaki A vitamini eksikliğini gidermede takviye olarak kullanılabilir. Kolajen ve elastin proteinlerini güçlendiren retinol, cilt bakımına başta akneleri azaltmak gayesiyle dahil edilmiş olsa da günümüzde daha çok cildin genç görünümünü müdafaası ismine kullanılıyor.

RETİNOLUN CİLDE YARARLARI NELER?

Başkaca ölçüsüz sebum üretimini dengeleyerek akne oluşumunun temel sebebini ortadan kaldırıyor.Retinol ile formüle edilen cilt bakım eserleri, donukluk, ince çizgiler ve kırışıklıklar üzere yaygın cilt yaşlanması belirtilerine karşı savaşır. Eksperlere nazaran, retinol ile formüle edilmiş cilt bakım eserleri; cilt dokusunun görünümünü güzelleştirmeye ve devir içinde cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olur. Retinol ile formüle edilmiş cilt bakım eserlerini kullanmak için en yanlışsız devir cilt bakımı rutininizdir.

Retinol'un cilt bakımına yararları nelerdir.

RETİNOL NASIL KULLANILIR?

Retinol, besinlerde bulunmasının yanı sıra ilaç olarak da temin edilebiliyor. Uzmanların 30’lu yaşlardan sonra tasarrufu önerdiği retinol hücre yenilenmesinin faal olduğu saatlerinde kullanılması daha tesirli sonuç veriyor. Bu bileşik, güneşle etkileşime girdiğinden ötürü gündüz kullanıldığında lekelenmeye yol açabiliyor.

Uykudan Önce Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? yazımızıda okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Ekle