Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Redmi K30 Sony IMX686 İmaj Sensörüyle Gelebilir!

Redmi K30 Sony IMX686 İmaj Sensörüyle Gelebilir!

Xiaomi’nin merakla beklenen telefonlarından biri olan Redmi K30‘un çıkışına yalnızca birkaç hafta kala telefon hakkında yeni haberler geldi.

Redmi K30, “çift mod 5G” destekli birinci orta seviye Xiaomi telefonu olacak. Çin’de 10 Aralık’ta tanıtılması planlanan telefon, 2020’nin başlarında satışa sunulacak. Yeni sızıntılardan biri, Lu Weibing tarafından Çince toplumsal Weibo’da paylaşıldı. Paylaşıma nazaran cihaz, “yerkürenin birinci yüksek çözünürlüklü imaj sensörü” ile gelecek. Xiaomi daha evvel 108MP sensörünü göstermişti, bu yüzden bahsedilen şey megapiksel sayısı olmayabilir.

Bu sensör, muhtemelen Sony IMX686 imaj sensörü olacak. Sony, Weibo’da paylaştığı örnek fotoğraflar dışında bu sensörden pek bahsetmedi.

Sair sızıntılar, telefonun Snapdragon 735 işlemci ile (Qualcomm’un birinci orta seviye 5G yonga seti) geleceğini söylüyor. Redmi K30, ön kameralar için çift delikli bir ön yüz ile ve uzun bir dizayna sahip olacak. Telefonun LCD ekranının enteresan bir biçimde 120Hz tazeleme orantısı sunması bekleniyor.

Yorum Ekle