Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Panasonic TOUGHBOOK Tableti Uzaya Gönderdiler

Panasonic TOUGHBOOK Tableti Uzaya Gönderdiler

Yerküredeki büyüyen mobil iş gücü için temas ve güvenlik tahlilleri mütehassısı NetMotion, Microsoft ve Panasonic ile İngiltere’de dayanıklılık testi yaptığını duyurdu. Testte Microsoft Teams araması yapan bir Panasonic TOUGHBOOK bir meteoroloji balonuna bağlandı ve balon da cihazı stratosfere kadar çıkardı. 110 fit uzaklıkta Wi-Fi ilişkisinden 4G LTE hücresel irtibata sıkıntısızca geçiş yapan ve 10.000 fit yükseklikte bile aramayı devam ettiren TOUGHBOOK, balonun patlamasının akabinde yaklaşık 100.000 fit yükseklikten Herefordshire yakınlarına çakıldı. Ekip cihazın hudutlarını sıradanın üstünde zorlayarak saha çalışanlarının işlerini yapabilmek için her mahalde kullanabileceğini göstermek istedi.

British Gas markasıyla da bilinen çok uluslu güç şirketi Centrica’yla yıllarca çalışan NetMotion, Microsoft ve Panasonic, tahlillerinin zorlayıcı ortamlarda bile uyumluluğunu ve güvenilirliğini göstermek istedi.

Centrica Mobil Cihaz Bilirkişisi Stuart Carver, bahisle ilgili şunları söyledi: “Kesintisiz ağ irtibatı, saha çalışanlarımızın başarısı için kritik ehemmiyete sahip. NetMotion, Panasonic ve Microsoft, her durumda stabil irtibat sunan birbiriyle son radde entegrasyonlu tahliller oluşturuyor. Bu kuvvetli test de ispatlamanın en şık yollarından birisiydi.”

Panasonic TOUGHBOOK İngiltere ve İrlanda Pazarlama Yöneticisi Daniel Creasey, “Bağlantının devam etmesini sağlamak, mobil çalışanların büyük çoğunluğu için açık bir biçimde çok kıymetli. Bu deney, Centrica üzere müşterilerimize ne sunduğumuzu göstermek için hoş bir fırsattı. Titreşim, şok ve sıcaklıkta uç noktalara bile dayanacak formda tasarlanan TOUGHBOOK eserleri, son kademe dayanıklı. 100.000 fitten düştüğünde bile cihazda hiçbir sorun yoktu” dedi.

NetMotion İngiltere Memleket Yöneticisi Achi Lewis, “Bu tıp testler, donanımı ve yazılımı kırılma noktasına kadar zorluyor. Alandaki alışılagelmiş bir insanın hudutları bu kadar sınırlamasını beklemiyorum ama cihazlarımızın, pratiklerin ve kritik ağ ilişkilerinin onları tabi tuttuğumuz her şeye karşı dayanabildiğini bilmek güzel” dedi.

“TOUGHBOOK ve Teknoloji Ortakları Uzaya Uçuyor” medyasının tamamını buradan izleyebilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle