Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Monster Pusat V8  incelemesi  Monster Pusat V8 İnceleme

Monster Pusat V8 incelemesi Monster Pusat V8 İnceleme

  • Giriş seviyeli tasarruflar için münasip
  • Güçlü programlanabilir tuş
  • RGB ışıklandırma
  • Tartı seçenekleri
  • Materyal kalitesi daha yeterli olabilirdi
Özetle

Sonuç olarak Pusat V8, performans açısından giriş seviyesi için iyi farelerden biri oluyor. Pixartd 3327 sensörü ile 220 IPS tarama süratiyle kötü durmayan Pusat V8, geniş tuş seçeneğiyle de MMORPG ve MOBA tipi oyunlar için ülkü.  Pusat V8’in fiyatının da şu an 185 TL civarında olduğu malumatını verelim.

MMORPG ve MOBA çeşidi oyunlar için Monster’dan elverişli fiyatlı seçenek: Pusat V8 incelemesi.

Monster’ı mahsusen dizüstü bilgisayarlarıyla acilen her ay yeni modelleriyle konuk ediyoruz. Münhasıran sizlerden gelen tekliflere dikkat ederek seçtiğimiz Monster eserleri arasından bu defa de ağır olarak sizlerden hakkında ileti aldığımız Pusat V8 oyuncu faresine yakından bakacağız.

Daha evvel hatırlarsanız yeniden sizlerin merak ettiği Pusat V7 Wireless modelini incelemiştik. Pusat V8, farklı olarak kablolu bir yapıya sahip. 1.8 metre uzunluğunda kumaş kablosuyla gelen fare, birebir devranda yük arttırma imkanı tanıyor. Farenin altındaki hazneye yerleştireceğiz 8 kurşun ile deyim tarafındaysa şarjörünüzü dolduruyor ve silahınızı kapışmalar için hazır ediyorsunuz. Bu tartıların her birinin 2.4 gram yükünde olduğunu da söyleyelim. Bu arada farenin temel yükü 120 gram civarında, kablo dahil yükü da 157 gram.

Pusat V8, tasarım olarak biraz genişçe bir fare. Bu manada her el yapısına tutarlı olmadığı açık. Mahsusen sağ el tasarrufuna tutarlı yapıda tasarlanan fare, sol kenarında başparmağın altında 12 adet programlanabilir tuşa nokta veriyor. Bu manada mahsusen MMORPG ve MOBA oyun cinsleri için tutarlı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak tuşlara alışmanız biraz devir alacaktır diye düşünüyoruz. Çünkü başparmağın altında taraf alan bu tuşları birbirinden ayırt etmeniz güç olabiliyor. Bu arada 12 tanesi yan tarafta olsa da farede yekunda 19 adet programlanabilir tuşun bulunduğu malumatını de verelim.

Pusat V8’in materyal kalitesi ve sağladığı dokunsal hissiyatın, daha evvel incelediğimiz Pusat V7 Wireless’ın biraz gerisinde kaldığını da belirtmek gerekiyor. Ergonomik olarak elinizin altına rahat otursa da, materyal kalitesi daha uygun seçilebilirmiş kanatindeyiz sahihi.

İki ortam RGB aydınlatmaya sahip olan Pusat V8, bu meydanları farenin altında ve mouse tekerleğinin altında sunuyor. Orta kısımda da 4 kademelik bir ayar tuşuna nokta veriyor. 6200 dip’a kadar hassaslık sunan fare, yazılım üzerinden 10  dpi’a kadar çıkartma imkanı tanıyor.

Lazer Pixart 3327 sensörün kullanıldığı farede, 30G hızlanma ve 220 IPS tarama suratı pahaları mevcut. Bunlar da giriş seviyesi tasarruf için pek yerinde bedeller.

Monster Pusat V8 Teknik Özellikleri
Eser Modeli Monster Pusat V8
Eser Çeşidi Klavye ve Mouse
CHIP Online Notu 78
Üretici Monster
Teknik Detaylar
Irtibat Kablolu
Programlanabilir Tuş 19 adet
Tarama Suratı 220 IPS
Hızlanma 30G
Kablo Uzunluğu 1.8 m.
RGB Işıklandırma Var
Tartı 120 gr.

Satın Al

Yorum Ekle