Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Logitech, Yeni Eserlerini Tanıttı

Logitech, Yeni Eserlerini Tanıttı

Geliştirdiği eserlerle oyun deneyimine bir soluk getiren Logitech, oyun ekipmanları markası Logitech G bünyesindeki yeni eserlerini oyun ve teknoloji basınının bir araya geldiği aktiflikte tanıttı. Taksim’deki yeni nesil oyun merkezi FDR Oyun Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilen aktifliğe Logitech Türkiye ve Orta Asya Memleketleri Yöneticisi Mustafa Uyar konut sahipliği yaptı. Mustafa Uyar gerçekleştirdiği sunumda, Logitech’in Mouse üretimiyle başlayan ve bugün alt markalarıyla birlikte, bilgisayar çevrebirimleri, oyun konsolları, kablosuz hoparlör ve kulaklıları, medya konferans sistemleriyle kolunda yerküre liderliğine uzanan yolculuğunu anlatırken, yerkürede ve Türkiye’de süratle büyüyen oyun ve e-spor dalı, Logitech’in bu sahadaki stratejisi ve eserleri hakkında çarpıcı haberler verdi. Iştirakçiler, Logitech G’nin en yeni eserleri G502 Lightspeed kablosuz oyun mouse’u, mekanik oyun klavyeleri G815 ve G915, oyun tutkunlarına ve e-sporculara bambaşka bir deneyim yaşatan PRO X oyun kulaklığı ile başka yenilikçi eserlerini oynayarak deneyimleme fırsatı buldu.

E-Spor Ehemmiyet Kazanmaya Devam Ediyor

Logitech G’nin oyun ve e-spor kesimine yönelik stratejisi, yatırımları ve maksatlarına değinen Logitech Türkiye ve Orta Asya Memleketleri Yöneticisi Mustafa Uyar, e-sporun Türkiye’deki tartısını artırdığına dikkat çekerek şöyle konuştu: “Birkaç yıl evvel e-spor konuşulmaya başladığında herkes bu mevzuyu bir hayal üzere görüyordu. Yalnızca hususa ilgi duyan insanların farkında olduğu e-sporun Türkiye’de ne ölçüde varlık gösterebileceği tartışılıyordu. İçinde bulunduğumuz oyun kesimi, yerkürede parti dalıyla karşılaştırıldığında, örneğin oyun satışlarının kutu sinema satışlarının neredeyse üç katına ulaştığını görüyoruz. Yerkürenin en tanınan sineması günümüzde 1,3 milyar dolar civarında ciro yapabiliyorken, LoL oyunu 2,1 milyar dolar ciro yapıyor. E-spor turnuvalarının armağan havuzlarına baktığımızda ise yerkürenin önde gelen en önemli spor tertiplerinden dahi çok daha büyük rakamlar kelam konusu oluyor. Örnek olarak bugün 16 yaşındaki bir e-spor oyuncusu, tüm hayatını tenise adamış 32 yaşındaki ünlü bir sporcudan çok daha çokça para kazanabiliyor. Bu tip rakamlar, elbette ki çok büyük ve güçlü bir ekosistemle mümkün… Bu ekosistemin devletimizde de çok süratli bir halde tabanını genişlettiğini ve güçlendiğini görmek, kullanıcı deneyimini her hengam ileriye taşıma maksadında olan ve kendini bu kesimin değişmez bir kesimi kabul eden Logitech için de büyük bir memnunluk ve motivasyon yaratıyor.”

Oyun Oynamanın Hadlerini Tasarım ve Teknolojiyle Zorluyoruz

Ekonomik koşulların daha da güzelleşmesiyle birlikte pek çok marka ve kişinin yatırımlarını e-spor meydanında değerlendirmeye başlayacağını vurgulayan Uyar, “Türkiye’de oyun ve e-spor pazarı 2018 donelerine nazaran şimdi 1 milyar dolara ulaşmasa da pazarın çok süratli büyüyeceğini öngörüyoruz. Her vakit en düzgünü olma maksadıyla çalışan bir marka olarak, yerküre umumisi itibarıyla pazar önderi olduğumuzu vurgulamak isteriz. Eser geliştirirken yaklaşımımız çok net; teknolojiyle o denli bir yarışma etmelisiniz ki, kullanıcılar eserlerinizle oyunlar kazanıp şampiyon olabilsinler. Başkaca yalnızca fonksiyonel açıdan kusursuz eserler çıkarmaya odaklanmıyor, her eserimize his da katmaya çalışıyoruz ki kullanıcılarımızla kuvvetli bir bağ kurabilelim. Oyun oynamanın hudutlarını tasarım ve teknolojiyle zorluyor, gerçekleştirdiğimiz etkinlikler, sponsorluklar ve işbirlikleriyle de kullanıcılarımızla aramızdaki duygusal bağı güçlendiremeye çalışıyoruz. Bu nedenle milletlerarası boyutta şampiyonalara, oyun aktifliklerine, e-spor kadrolarına, sporculara elimizden geldiğince destek olmaya pek ediyoruz. Bu manada yerkürenin farklı memleketlerinde yaklaşık 30 kadar e-spor sponsorluğumuz bulunuyor,” dedi.

“Türkiye’nin E-spor Sahasında Kelam Sahibi Olması İçin Hiç Durmadan Çalışmalıyız”

Logitech G ismine düzenlenen aktiflik kapsamında gerçekleştirilen e-spor paneline katılan Bahçeşehir Üniversitesi Supermassive Kadrosu Menajeri Ulaş Gülkirpik, e-sporun artık herkes tarafından ciddiye alınan bir kol kabul edildiğini söyledi. Gülkirpik “E-spor, sadece bizim üzere dalla yakından ilgilenen oyuncuların değil, tıpkı hengamda medyanın ve halkın da takip ettiği bir bahis haline geldi. Bu ilgi, kişilerin oyunlara ve İnternete erişiminin de artmasıyla her geçen gün katlanarak artmaya devam edecektir. Türkiye’nin bu büyüyen yerde daha ziyade kelam sahibi olması için tüm ekipler ve sponsorlar birlikte hiç durmadan çalışmalıyız. Bu manada BAU Supermassive sponsoru olan Logitech, gerçekleştirdiği çalışmalarla kolumuzu düzgünleştirip geliştirmeye ve e-sporun daha bilinir olmasına kıymetli ek sağlıyor.” diye konuştu.

Logitech G915 LIGHTSPEED ve G815 LIGHTSYNC RGB

Oyun teknolojileri ve ekipmanlarının öncü markası Logitech G, iki yeni yüksek performanslı mekanik oyun klavyeleri olan kablosuz Logitech G915 LIGHTSPEED ile Logitech G815 LIGHTSYNC RGB modellerini tanıttı. Logitech G’nin yeni yüksek performanslı, düşük profilli GL switch’lerine sahip olan bu yeni modeller, en gelişmiş ve yenilikçi klavyeler olarak tasarlandı ve üretildi.

Logitech Gaming Lider Yardımcısı ve Umum Yöneticisi Ujesh Desai yeni klavye modelleriyle ilgili olarak, “Bu yeni klavyeler, Logitech G’deki armağanlı tasarımcılarımız ve mühendislerimizin, gelişmiş oyun teknolojisi ve dizaynında hadleri zorladıklarında neyin mümkün olduğuna kusursuz iki örnek oluşum ediyor. G915, LIGHTSPEED kablosuz teknolojisini, RGB aydınlatmayı ve şaşırtıcı bir pil ömrünü, oyun klavyeleri için yeni bir standart oluşturan şık, ultra ince alüminyum kasada birleştiriyor.” diye konuştu.

Logitech G915 LIGHTSPEED Kablosuz Mekanik Oyun Klavyesi

Bu bir numara sınıf klavye, Logitech G’nin profesyonel seviyede 1 ms raporlama suratı ve 135 güne kadar kesintisiz kablosuz oyun deneyimi sunmak ismine (günde 8 saat oyun oynandığı senaryoda), armağanlı LIGHTSPEED kablosuz teknolojisine sahip bulunuyor. G915 LIGHTSPEED başkaca, şahsi makro serilerini ve pratik içi komutları kullanıcıların parmaklarının ucuna getiren beş adet dahili programlanabilir G tuşu içeriyor.

Logitech G oyun sanayisinde birinci kere yeni nesil LIGHTSYNC RGB aydınlatmasını LIGHTSPEED kablosuz klavyede sunuyor. Bu klavyede LIGHTSYNC sayesinde, Logitech G HUB Gelişmiş Oyun Yazılımı ile en sürükleyici RGB oyun deneyimini yaşayabilmek için yaklaşık 16,8 milyon renk arasından şahsileştirme yapılabiliyor. Oyuncular RGB colorwave özelliği faalken, tek bir şarjla 12 günden ziyade vadede oyun oynayabiliyor. (günde 8 saat oyun oynandığı senaryoda)

Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mekanik Oyun Klavyesi

Ultra ince, kablolu G815 LIGHTSYNC, 5 hususî programlanabilir G tuşu, 3 adede kadar atanmış profil, Logitech G HUB üzerinden kişiselleştirilebilir Logitech G LIGHTSYNC RGB teknolojisiyle G915 LIGHTSPEED’in tıpkı harika biçimini ve dizaynını sunuyor. Ek olarak, USB 2.0 girişi irtibat noktasını %100 güç için kendi girişine bağlayan bir USB kablosu da bulunuyor.

Hem G915 LIGHTSPEED hem de G815 LIGHTSYNC mekanik oyun klavyelerinde, standart mekanik switch’lere nazaran %25 daha süratli yansıma (standart switch’lerde 2.0 mm yansımaya kıyasla) için bunların yarısı yüksekliğinde, yüksek performanslı, düşük profilli GL mekanik switch’ler bulunuyor ve daha rahat yazma deneyimi sunuyor. Oyun tercihlerine nazaran tasarlanmış GL Linear, GL Tactile yahut GL Clicky modellerinde mevcut olan switch’ler, GL Tactile modelinde, direkt geri bildirim tercih eden oyuncular için fark edilebilir bir yansıma sağlarken, GL Linear modelinde yumuşak bir tuş vuruşu, GL Clicky modelinde ise dokunsal bir geri bildirimle sıkça talep edilen sesli yazma deneyimini sunuyor.

Tüm bu teknoloji ve yenilikler, Logitech G’nin bugüne kadarki en gelişmiş ve sanayinin en ince mekanik klavyelerinin ikisine şahsi olarak tasarlandı.

Yeni Logitech G PRO X

Oyun teknolojileri ve ekipmanlarının öncü markası Logitech G, iki yeni PRO oyun kulaklığı olan Logitech G PRO X ve Logitech G PRO‘yu duyurdu. Logitech G PRO oyun ekipmanları kümesinin, en seçkin e-sporcularla birlikte tasarlanan ve üretilen yeni üyeleri, inanılmaz bir konfor ve dayanıklılığı yüksek performanslı işitme ve konuşma teknolojileriyle birleştirerek, tüm kullanıcıların sesleri bir profesyonel üzere duyabilmesini ve birebir kalitede konuşabilmesini sağlıyor.

PRO X, kesiminin başkanı mütehassısı Blue Microphones ile ortaklaşa geliştirilen Blue VO!CE yazılımının birinci adımını simgeliyor. Logitech G HUB gelişmiş oyun yazılımı kullanılarak aktifleştirilen Blue VO!CE, ve profesyonel ses muhaberesi sağlayan gerçek devirli bir mikrofon tesiri yaratıyor. Oyuncular bu sayede seslerini şahsî tercihlerine nazaran ayarlayabiliyor, böylelikle grup arkadaşları seslerini daha düzgün duyabiliyor ya da profesyonel bir yayıncı üzere ses çıkarabiliyorlar.

Alışılmışın dışında, oyuncular Blue VO!CE ile entegre kayıt ve oynatma işlevini, seslerinin benzersiz rengi ve tınısına en elverişli opsiyonu görecekleri evvelden belirlenmiş bir filtre profilini süratlice seçmek için kullanabiliyor. Ayrıyeten Blue VO!CE’in gelişmiş modu, daha üst seviye bir ferdileştirme seviyesi ile ilgilenen oyunculara ses geliştirmeleri için profesyonel efektler de sunuyor.

Blue Microphone Lideri John Maier

Yeni kulaklık modelleriyle ilgili görüş bildiren Logitech Gaming Lider Yardımcısı ve Umumi Yöneticisi Ujesh Desai ise “Profesyonel e-sporcularla birlikte eserler tasarlamak, oyunda en güzel performansınızı sergilemeniz için gereksiniminiz olan her şeye sahip olmanızı sağlar. Biz de yeni PRO serisinde, bir profesyonel üzere duymanıza ve konuşmanıza imkân verecek bir oyun kulaklığı tasarlamamıza yardımcı olmaları için yerkürenin dört bir yanından gelen e-sporcularla birlikte çalıştık.” dedi.

Yerkürenin En Tanınan Oyun Mouse’u Artık Kablosuz!

Oyun teknolojileri ve ekipmanlarının öncü markası Logitech G en çok satan oyun Mouse’unun son teknolojiyle güncellenen versiyonu olan kablosuz G502 LIGHTSPEED’i tanıttı. Logitech? G502 LIGHTSPEED bir numara sınıf kablosuz cihazların hassasiyetini ve performansını hayranların sevdiği yüksek performanslı bir dizaynla birleştiriyor.

Logitech G Lider Yardımcısı ve Umumî Yöneticisi Ujesh Desai, “Bugün sonuç olarak hiçbir Mouse, bizim yerküre umumunda oyuncularla aramızdaki sevgi bağını ve oyuncuların ekipmanlarına olan bağlılığını G502’den daha güzel sembolize etmiyor. Birinci LIGHTSPEED oyun Mouse’umuzu pazara sunduğumuz günden bu yana, hayranları G502’nin yeni bir versiyonunu ne hengam tanıtacağımızı merak ediyor ve bekliyordu. Bugünkü lansmanla onlara istediklerini ve daha fazlasını vermeyi başardık.” diye konuştu.

Titizlikle sıfırdan tekrar tasarlanan Logitech G502 LIGHTSPEED’in yepyeni versiyonunun dizaynı ve özellikleri korurken, bu özelliklere LIGHTSPEED ve POWERPLAY kablosuz teknolojileri eklendi ve tartısı da 7 gram azaltıldı. Bunu mümkün kılmak için, Logitech G mühendislik ve tasarım ekipleri, G502’nin her bir ögesini tekrar kıymetlendirdi ve ince duvar dizaynıyla iç iskelet kasası dahil, Logitech G PRO kablosuz oyun Mouse’unun çığır açan yeniliklerini birleştirdi.

Yeni Logitech G502 LIGHTSPEED hem vakitsiz hem de asrî. Logitech eserin mekanik ve elektrik yapısını, armağanlı LIGHTSPEED kablosuz teknolojisini ve POWERPLAY kablosuz şarjını, şirketin yeni nesil HERO 16K sensörünü de (High Efficiency Rated Optical) içeren karışık bir dizaynda buluşturdu. Sonuçta, güya kendinizin bir uzantısı üzere hissettiren ve oyunda kaybolmanıza müsaade veren en son teknoloji oyun Mouse’u ortaya çıktı.

Devrimci Dış Tasarım

G502 LIGHTSPEED’in dış görünüşü tanıdık, gelgelelim mutlaka yeni… Bu yeni nesil oyuncu Mouse’u daha hafif, daha savlı ve daha gelişmiş. Performans ve hassasiyet için tasarlanan bu yeni Mouse, dayanıklılığından ve yapı kalitesinden ödün vermeksizin, iç kısmında daha çokça mekan açılmasına imkan sağlayan gelişmiş bir ince duvar dizaynına sahip. Mouse’da, ferdi hareketler gerçekleştirmek yahut makroları atamak için Logitech G HUB yazılımıyla kişiselleştirilebilen 11 programlanabilir tuş bulunuyor. Ek olarak, iki modlu hiper-hızlı kaydırma tekerleği ve ayarlanabilir 6 adet yükten oluşan (4 adet 2 gr ve 2 adet 4 gr) bir alıyor.  Bu sayede Mouse’un tartısı ve istikrarı oyun biçimine nazaran ayarlanabiliyor.

Logitech G502 LIGHTSPEED, dokulu lastik yan tutamakları ve yıllardır yerkürede milyonlarca oyuncuyu şad eden sağ-el tasarruf dizaynıyla en üst seviyede rahatlık sağlıyor. Ek olarak, yeni Logitech G502 LIGHTSPEED, PVC içermiyor ve her eser satın alımında Logitech’in okyanusa bağlı plastiği etraftan uzaklaştırmaya yardımcı olan Plastic Bank programlarının finanse edilmesine yardımcı olduğu manasına gelen Plastic Neutral Sertifikası’na sahip bulunuyor.

Bir numara Sınıf Performans

Logitech G502 LIGHTSPEED, sadece Logitech G’de bulunan sanayi başkanı teknolojilerle dolu sunuluyor; bunlar:

  • Ultra süratli LIGHTSPEED kablosuz teknolojisi, rekabetçi oyun seviyesi performansında oyunculara inanılmaz bir reaksiyon müddeti ve güvenilirlik sağlayan, uçtan uca optimize edilmiş kablosuz temas ile kablolu Mouse’dan daha süratli bir oyun deneyimi sunuyor.
  • Logitech G’nin POWERPLAY kablosuz şarj sistemi, oyun sırasında bile daima şarj sağlıyor. Yeni oyun Mouse’u, tek bir USB kablosuyla şarj ve done rahatlığı sağlamak için kablosuz olarak POWERPLAY üzerinden eşleşiyor.
  • En hassas ve en yüksek performanslı sensör olan Logitech HERO 16K sensörü, mucize reaksiyon ve hassasiyet sağlıyor; 16.000 DPI’ye kadar hassasiyet ve 400+ IPS’i (izleme hızı) ekstra bir hızlanma, filtreleme yahut yumuşatma olmadan sağlıyor.
  • Logitech G HUB, Logitech G502 LIGHTSPEED’i otomatik olarak tanıyor ve ferdileştirme özelliklerine tam erişim sağlıyor. Ayrıyeten, özellikleri seçmenize, makro ve anahtar tuşları atamanıza ve tümü kolay, sezgisel bir ara yüze sahip şahsileştirilmiş renkler oluşturmanıza imkan tanıyor. Artık oyuncular oyunlarında birden ziyade karakter profilini kaydedebilir ve anında harekete geçebilirler.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle