Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Kuru fasulyenin cilde yararları neler? Kuru fasulye maskesi nasıl yapılır?

Kuru fasulyenin cilde yararları neler? Kuru fasulye maskesi nasıl yapılır?

Cildinizdeki lekeleri gidermek ve pürüzsüzleştirmek için pilavın üzerine güzel giden kuru maskesini denediniz mi? Eksperlerin son yılda yaptığı araştırmalara nazaran bakliyat çeşitleri vücuda vitamin sağlarken tıpkı devirde daha birçok sorunu de ortan kaldırıyor. Pekala kuru fasulyenin yararları neler? Kuru fasulye maskesi nedir ve nasıl yapılır? Merak edenler için metnimizin detaylarını okuyabilirsiniz.

Türk mutfağında sık sık pişen ve bilhassa erkeklerin çok sevdiği kuru yemeği adeta akıllara durgunluk veriyor. Bebek ve evlatların kemik gelişiminde tesirli folik asit ve demir içeriği güçlü olduğundan hamilelikte tüketilmesi tavsiye edilen kuru fasulye mütehassıslar tarafından da öneriliyor. Bağışıklık sistemini güçlendiren kuru fasulye kolaylıkla marketlerde bulunabiliyor. Vitamin ve mineral bakımın vücut sıhhatine epey yararlı olan kuru fasulyenin cildi sıklaştırmak için kullanıldığını ve kimi pahalı marka kremlerin içerisinde nokta aldığını biliyor muydunuz? 

KURU FASULYENİN CİLDE YARARLARI

Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan kuru fasulye, cildin renk tonunu eşitleyerek, parlak bir hale gelmesine yardımcı oluyor. Tıpkı devirde sivilceleri kurutarak cilde bakım yapan kuru fasulye, cildi nemlendirerek kuruluğu pul pul dökülmeleri giderir.

Suna Dumankaya sıklık bilirkişisinin da önerdiği kuru maskesi, haftada 2 sefer tertipli olarak uygulandığında cildi gençleştirerek adeta kusursuz bir görünüme kavuşturduğunu açıkladı.

PEKALA KURU MASKESİ NASIL YAPILIR?

GEREÇLER

1 kase haşlanmış kuru
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı limon suyu
2 yemek kaşığı zeytinyağı

YAPILIŞI

Cam kasenin içerisinde kuru fasulyeleri ezin daha sonra kalan gereçleri de ek ederek şıkça karıştırın. Akabinde hazırladığınız karışımı cildinize uygulayıp yarım saat beklettikten sonra ovalayarak cildinizden çıkartın.

Sonrasında nemlendirici uygulayarak kısa vadede farkı görebilirsiniz.

İşte bu kadar!

Yorum Ekle