Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Kantaron yağı cilde yararları nelerdir? Nasıl uygulanır?

Kantaron yağı cilde yararları nelerdir? Nasıl uygulanır?

Son yıllarda ismini sıkça duyduğumuz kantaron yağı nedir, cilde yararları nelerdir, cilde nasıl uygulanır, kullanan kimseler tarafından tesirleri nedir? Eksperlerin önerdiği ve övdüğü kantaron yağı hakkında yapılan araştırmalar sonuncunda elde edilen malumatlar tüm detaylarıyla bir arada bugünkü metnimizde bulabilirsiniz.

Kantaron yağı, tabiatın bize verdiği en mucizevi bitkilerden biri sayılan kantarondan elde ediliyor. Günümüzde yalnızca yağ olarak değil, çayı da içildiğinde baş ağrısı üzere oluşan meseleleri ortadan kaldırıyor. Hoşluk ortamında son yıllarda çok ziyade kullanılan ve tercih edilen kantaron yağı ise, yaraların düzgünleşme sürecini hızlandırarak kanayan nahiyelerde bulunan mikropların yok olmasına yardımcı oluyor. Bilirkişiler tarafından yapılan bir araştırmaya nazaran kantaron yağı; cilt lekelerini gidermekle kalmayıp tıpkı devranda cildin yenilenmesini ve cildin daha sağlıklı görünmesini de sağlıyor. Cildiniz için kimyasal içerikli tıpkı devranda ilaç kullanmayı sevmiyorsanız kesinlikle alternatif tıpta güzel bir alana sahip olan kantaron yağını tercih etmelisiniz. 

Cilt tonunu eşitleyen kantaron yağı, yüzde oluşan şişkinliklerin giderilmesine de yardımcı oluyor. Sivilce, akne üzere cilt meseleleri yaşayanların için umut kapısı olacak kantaron yağı, cildin kuru ve pul pul dökülmesini ortadan kaldırır.

EVET KANTARON YAĞI CİLDE NASIL UYGULANIR?

Güneş ışınlarından uzak bir mahalde yahut gece yatmadan evvel temizlenmiş cildinize birkaç damla kantaron yağı sürerek masaj yaparak kullanabilirsiniz. 1 saat beklettikten sonra kesinlikle temizlenmelidir.

KANTARON YAĞI SİVİLCELERİ GİDERİR Mİ?

Aktarda kolaylıkla bulabileceğiniz kantaron yağı sivilceleri gidermez. Gelgelelim sivilceleri büsbütün gidermese de, iltihaplı sivilcelerin yol açtığı izleri süratli bir halde güzelleşmesine yardımcı olur. Sivilce izlerinin bulunduğu ortama 2 damla kantaron yağı damlatın. Sabah akşam uyguladığınızda değişimi vakitle fark edeceksiniz.

KANTARON YAĞI GÖZ ALTINA UYGULANABİLİR Mİ?

Yararlarıyla göz kamaştıran kantaron yağının en çok da göz altına uygulanabilir mi sorusu araştırılıyor. Mütehassısların yaptığı araştırmalara nazaran kantaron yağı rastgele bir alerjiniz yok ise göz altına uygulanabiliyor. Göz altlarının daha canlı bir görünüme kavuşması için kantaron yağını uygulayabilirsiniz. Lakin gözünüzün içerisine görmemesine muhakkak dikkat etmelisiniz.

Yorum Ekle