Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
HONOR Magic Watch 2 incelemesi HONOR Magic Watch 2 İnceleme

HONOR Magic Watch 2 incelemesi HONOR Magic Watch 2 İnceleme

 • Tasarım
 • Parlak ekran
 • 2 haftayı bulan pil ömrü
 • Uyku takibi
 • Gerilim ölçümü
 • Çeşitli spor seçenekleri
 • 50 metreye kadar suya dayanıklı yapısı
 • Yük antrenmanı yok
 • Pratik desteği gelişmeli
 • Emsal egzersiz özelliklerini gösteren bileklikler mevcut

pazarında kıyasıya yarışma var. Münhasıran son periyotta yeni oyuncuların katılmasıyla birlikte daha ziyade zenginleşen akıllı saat seçenekleri, böylelikle birkaç yıl öncesine nazaran daha çeşitli alternatifler sunmasıyla elbette kullanıcıların elini zenginleştiriyor.

Bu meydanda bugüne kadar çok sayıda saati inceleme bahtımız oldu. Bunlar arasında Apple’ın Watch serisinden, Samsung Galaxy Gear ile başlayıp Galaxy Watch’a ve Watch Active’e uzanan yolculuğuna, Huawei’nin Watch GT ailesinden Versa akıllı saat modellerine kadar ve daha fazlasını değerlendirdik. Bu sefer ise HONOR‘dan yeni bir model elimize ulaştı. Bu incelememizde Magic Watch 2‘yi değerlendireceğiz. Lakin selef model Magic Watch‘u inceleme talihimiz olmamıştı. Aslına bakarsanız Magic Watch 2 de elimize epey geç geçti. Lakin pek bir şey kaçırmış değiliz, çünkü elimizdeki saat neredeyse teğe bir Huawei’nin daha evvel incelediğimiz Watch GT 2 modeline benziyor.

Bilindiği üzere HONOR, Huawei‘nin kardeş markası; bu mealde iki marka arasında elbette teknolojik yakınlaşma olması çok olağan. Elimizdeki Magic Watch 2 ile Watch GT 2 arasında da birkaç nüans var, ama temelde birebirler demek yanlış olmayacaktır.

Bir müddettir Magic Watch 2‘yi kullanıyoruz. Elbette bu vade içinde, yaşadığımız korona virüs salgını sebebiyle mütemadi konutta olduğumuz ve medya çekimleri için haftada 1 gün ofise geldiğimiz için dışarıda pek hareket halinde olamadık, gelgelelim hanede mümkün mertebe egzersiz yapmaya çaba ettik. Bu mühlet zarfında da Magic Watch 2’yi kıymetlendirme talihimiz oldu pek natürel.

Bunu neden söylüyoruz? Zira Magic Watch 2, sahip olduğu özelliklerle birlikte daha çok sporu odağına alan, sık egzersiz yapan sporseverlere yönelik bir akıllı saat oluyor. Evet, özellikleri neler? Acilen incelemeye başlayalım.

HONOR Magic Watch 2 Tasarımı Nasıl?

Magic Watch 2, büyük boyutlu bir akıllı saat. 46 mm‘lik kasasıyla, görünüşüyle maskülen yapıda tasarlanan saat, elimizde siyah polikarbon kayış seçeneğiyle bulunuyor. Lakin farklı kasa ve farklı kayış seçenekleri de mevcut.

Gövdesinde, havacılıkta da kullanılan işlenmiş 361L paslanmaz çelik gereç kullanılan saatin yükü da kayışsız 41 gram seviyesinde. Bu arada kalınlığının ise 10 mm olduğunu söyleyelim. Saatin, kalınlığıyla nispeten ince olduğundan bahsedebiliriz.

Saatin sağ tarafında iki düğme bulunuyor. Bunlardan üstteki tuş sizi menüye taşırken, alttaki tuşu ise atayacağınız tatbike süratle erişmek için kısayol biçiminde kullanabiliyorsunuz. Bunun dışında zati saatin arayüzünde ekrana dokunarak dolaşabiliyorsunuz.

Saatin tuşlarıyla ilgili ise bir parantez açalım. Tuşlar, saat kadranından biraz yüksekçe çıkıntıya sahip. Bu nedenle spor yaparken şayet eldiven kullanıyorsanız, imtihana yattığınızda, eldiven bantları tuşlara basınç yapabiliyor ve bu da siz farkında olmadan saatin kapanmasına sebebiyet verebiliyor. Bu da, tam antrenmanın ortasındayken başlattığınız egzersiz kaydının durma mealine geliyor pek olağan. O nedenle buna dikkat etmenizde yarar var.

Magic Watch 2 de 5 ATM biçiminde belirtilen 50 metreye kadar suya dayanıklılık gösterebiliyor. Zati saatin ana kulvarlarından biri de yüzme sporu oluyor. Pek çok spor performansında olduğu üzere, yüzme sporuyla ilgilenenler de bu sayede rahatlıkla tercih edebilirler.

Telefonun dizaynına ait olarak art tarafta pek çok sensörün konum aldığını söyleyebiliriz. Burada başkaca şarj pinlerini de görmek mümkün.

Saatin kayışında da bolca delik olduğunu görüyoruz. Bu da saati farklı bilek kalınlıklarına nazaran müsait yaparken, birebir vakitte kolunuzun hava almasını da sağlıyor. Bilhassa uzun periyodik tasarrufta ve spor sırasında bunun yararını görüyorsunuz.

HONOR Magic Watch 2 Ekranı

Magic Watch 2’nin ekranı 1.39 inç büyüklüğünde AMOLED panelden oluşuyor. 326 ppi piksel yoğunluğuna sahip olan ekran şık manzara üretiyor. Bilhassa parlaklığıyla beğendiğimiz ekran, 800 nit parlaklığa kadar erişebiliyor. Öte yandan kontrast ve renk canlılığıyla da şık imaj üretiyor. Ekran parlaklığını arayüz üzerinden ayarlayabiliyor ve ekranın açık kalma müddetini 20 dakikaya kadar belirleyebiliyorsunuz. Bileğinizi her kaldırdığınızda da yeniden ekran otomatik olarak açılıyor.

Ekran çözünürlüğü tıpkı Watch GT 2’de olduğu üzere 454×454 piksel olurken, saatte kullanabileceğiniz çok sayıda ekran arayüzü taraf alıyor. Çinli şirketin birinci modellerine kıyasla, arayüz konusunda sahiden muazzam bir artış gördüğümüzü söylemeliyiz. Saat üzerinde halihazırda 15 arayüz mevcut. Fakat çok daha fazlasını Huawei Sıhhat pratiği üzerinde mekan alan Saat Kadranları kısmından edinebiliyorsunuz. Burada çok sayıda seçenek bulunuyor. Böylelikle o günkü keyfinize yahut kıyafetinize nazaran değişiklikte bulunabilirsiniz.

HONOR Magic Watch 2 Arayüz ve Tasarruf

Magic Watch 2, işletim sistemi olarak LiteOS‘i kullanıyor. Tasarruf olarak çok akıcı ve kolay bir arayüze sahip olan LiteOS’in şimdilik üçüncü parti pratiklerle ilgili pek varlıklı olmadığını söylemek lazım. Halihazırda bildirimlerini aldığınız saatte, hangi bildirimleri görmek istediğinizi tekrar Huawei Sıhhat pratiği üzerinden seçebiliyorsunuz. Facebook, Gmail, Instagram, Messenger, Twitter, Whatsapp ve türevlerini seçebildiğiniz bu ayarları canlı ettikten sonra ise telefonunuza gelen bir Gmail’den yeni e-posta bildirisi saatinize düşüyor yahut Whatsapp iletisi yeniden saatin ekranında beliriyor. Lakin mesela Whatsapp üzere pratiklere süratlice yanıt verebilme seçenekleri yok, saati sadece monitör olarak kullanıyorsunuz diyebiliriz. Halbuki daha evvel incelediğimiz Galaxy Watch Active 2 modelinde bu seçenekler vardı.

Öte yandan tekrar saat üzerinden birisini aramak için favori insanlarınızı de belirlemeniz mümkün. Esasen saat, üzerinde hem hoparlör hem mikrofon bulundurduğu için telefon konuşmalarınızı da Magic Watch 2 üzerinden yapabilmeniz mümkün. Bu arada yaptığımız denemelerde karşı tarafın sesinin çok düzgün geldiğiniz, yeniden bizim sesimizin de karşı tarafa halde ulaştığını gördüğümüzü de söyleyelim. Böylelikle telefonunuz yakınınızda olmadığında yahut münhasıran araba kullanırken, bu özellikten maksimum yarar sağlayacağınızdan eminiz.

Magic Watch 2’yi Android telefonlara bağlayabildiğiniz üzere iOS ile de eşleştirebiliyorsunuz. Ama elbette tam uyumluluğu Android tarafında göreceksiniz. Huawei Sıhhat tatbikini Android market üzerinden indirdikten ve telefonunuzun Bluetooth temasını açtıktan sonra süratlice eşleştirebildiğiniz saat, tüm seçeneklerini size Huawei Sıhhat pratiği üzerinden sunuyor. Bunlar içinde ise sıhhat ve egzersiz seçenekleri ağır basıyor.

HONOR Magic Watch 2 Sıhhat Özellikleri

Huawei Sıhhat pratiği içinde saate ait çeşitli kısımlar mevcut. Bunlar arasında Sıhhat kısmında; egzersiz kayıtları, nabız, uyku, kilo ve gerilim üzere ana başlıklar bulunuyor. Saat kolunuzda olduğu mühlet boyunca tertipli olarak ölçümlenen donelerin gün, ay ve yıla yansıyan istatistiki datalarını bu ekranlardan kolaylıkla takip edebiliyorsunuz.  Bu arada saatin bilhassa faal bir uyku takibi yapabilmesi için TruSleep özelliğini etkinleştirmenizi öneriyoruz.

Magic Watch 2 de tıpkı Watch GT 2 üzere çok sayıda egzersiz seçeneği barındırıyor. Açık hava spor seçeneklerinden spor salonu aktivitelerine kadar pek çok seçenek burada mevcut durumda. Bunlar arasında koşu, havuzda yüzme, bisiklet, tırmanma, tabiat yürüyüşü, triatlon, kürek ve daha pek çok kategori mevcut. Gayeli ve amaçsız olarak ve asistanın sesli bildirimleri doğrultusunda ilerleyebileceğiniz egzersizler arasında ise tartı antrenmanının bulunmaması açıkçası üzücü. Bunun yanına Başka biçiminde muaf antrenman seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Magic Watch 2, yaptığınız egzersizlerde geniş aralıkta  ölçümlemede bulunabiliyor. Bunu yaparken ise 2 farklı hesaplama sistemini kullanıyor. Bunlardan biri Maksimum Kalp Atış Suratı Yüzdesi olurken, oburu ise HRR Yüzdesi.

Maksimum Kalp Atış Suratı Yüzdesi, maksimum kalp atış süratiniz ve yaşınız temel alınarak belirleniyor.

HRR Yüzdesi ise Maksimum Kalp Atış Suratı Yüzdesi ile Dinlenme Kalp Atış Suratı üzerinden temel alınıyor. En düzgün antrenman sonucunu almanız için bu ayrımı âlâ yapmanız gerekli.

O denli ki şayet nabzınız sıradanda biraz düşükse, antrenman esnasında 100 üstü nabız seviyelerine ulaşmakta güçlük çekebilir ve buna bağlı olarak da egzersiz yaparken saat üzerindeki anlık done akışına baktığınızda, hala “ısınma

HRR Yüzdesi‘ni seçtiğinizde ise maksimum kalp atışı süratiniz ve dinlenme kalp atış suratınızı izleyen saat, sizin için şahsileştirilmiş hususî bir aralık belirleyecek ve bu sayede sonucu alabileceksiniz.

Bu arada bu kısımla ilgili son olarak saatin GPS takibi yapabildiğini de söyleyelim ve saatin artık saatin pil ömrüne değinelim.

HONOR Magic Watch 2 Pil Performansı Nasıl

Magic Watch 2, pil ömrü konusunda nispeten tesirli bir saat, lakin elbette pil performansı tasarruf biçiminize nazaran değişkenlik gösterecek. O denli ki saat, şirket tarafından belirtilenlere nazaran 14 günlük, yani 2 haftalık pil performansı kaydedebiliyor. Lakin ekranı açık ve kalp ritminizi mütemadi olarak kaydettiğiniz bir senaryoda durum farklı işliyor. Bu koşulda da 1 haftayı rahat çıkarttığını söylemeliyiz ki, bu müddet mahsusen Apple‘ın akıllı saatlerine nazaran kıymetli bir fark getiriyor.

Magic Watch 2’yi etkin olarak kullandığımız vade boyunca, mütemadi kalp atış suratı takibi, otomatik gerilim takibi ve bildirimleri mütemadi aldığımız bir senaryoda 1 haftayı rahat çıkarttığını söyleyebiliriz. Daha spesifik olması açısından böylesi bir tasarrufta 3 gün geçtikten sonra pil seviyesini yüzde 70 nispetine anca düşüren saat, bu manada pil performansıyla çok etkileyici.

Bu arada cihazın kutusunda şarj pedinin bulunduğunu da söyleyelim.

Özetle

Magic Watch 2, pek çok açıdan başarılı bir saat olmuş. Fakat öte yandan egzersiz bakımından sunduğu fonksiyonlar ile HONOR’ın bu ortamdaki akıllı bilekliklerinden büyük fark yaratmadığı da aşikar. Şayet tercihiniz âlâ görünüme sahip, pil ömrüyle uzun vadeli tasarruf sağlayan ve birebir vakitte egzersiz özellikleriyle size güzel bir yardımcı olmasını istediğiniz bir akıllı saat ise, o halde Magic Watch 2 düzgün bir asistan olabilir. Tekrar öte yandan bu yerdeki vesair akıllı saatlere nispeten fiyat avantajı sunduğunu da belirtmek gerek. Magic Watch 2, şu an 1475 TL fiyatla satın alınabiliyor.

Kimler Almalı

Bilhassa üst seviye spor takibi yapan, dizaynıyla şık ve umum özellikleriyle de tatmin edici bir deneyim yaşatan akıllı saat arayanlar Magic Watch 2’yi tercih edebilirler.

HONOR Magic Watch 2 Teknik Özellikleri
Eser Modeli HONOR Magic Watch 2
Eser Çeşidi Akıllı Saat
CHIP Online Notu 85
Üretici Honor
Teknik Detaylar
İşletim Sistemi Huawei LiteOS
Ekran 1.39 inç AMOLED
Çözünürlük 454×454 HD
İşlemci Kirin A1
Hafıza 4 GB
Pil Ömrü 14 gün
Su Himayesi 5 ATM
Uyumluluk Android, iOS
Irtibatlar Bluetooth 5.1, BLE, GPS
Boyutlar 45.9 x 45.9 x 10.7 mm
Yük 41 gr. (Kayışsız)

Satın Al

Alternatifleri

Magic Watch 2’ye alternatif olarak Huawei Watch GT2 yahut Samsung Galaxy Watch Active 2’yi satın almayı da düşünebilirsiniz.

Yorum Ekle

© 2013 -2022 Soru CVP - [email protected]
Sorucvp.net danışmanlık, soru ve cevap içerikleri'nin doğruluklarını kontrol etmez.
İçeriğin doğruluğunu garanti etmez. Sayfayı daha iyi görüntülemek için Google Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririz.