Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Hizmet Sağlayıcılara Kesimde Bir Birinci: Komple Siber Himaye

Hizmet Sağlayıcılara Kesimde Bir Birinci: Komple Siber Himaye

Siber muhafaza yerinde global bir önder olan Acronis, bugün yedekleme, mucize durumdan kurtarma, yeni nesil berbat emelli yazılımdan muhafaza, siber güvenlik ve uç nokta idare araçlarını tek bir hizmete entegre eden yenilikçi yeni bir siber himaye tahlili olan Acronis Cyber Protect’i duyurdu. Karmaşıklığı ortadan kaldıran, üretkenliği artıran ve yönetilen hizmet sağlayıcıların (MSP) güvenliği verimli bir formda portföylerinin noktası haline getirmesini sağlayan Acronis Cyber Protect, işletmelerin data, tatbik ve sistem güvenliği ve himayesi için müşteri beklentilerini karşılayabilmesini mümkün kılıyor.

Servis sağlayıcıların karşılaştığı esas zorluklar karmaşıklık, gayrikâfi güvenlik ve düşük üretkenlik olarak sıralanıyor. Hizmetlerini oluşturmak için kullandıkları satıcı tahlillerinin patchwork’leri arasındaki entegrasyon eksikliği güvenliği azaltır, çalışan eğitimini, üretkenliğini ve kullanılabilirliğini zorlaştırıyor. Bununla birlikte çoklu satıcılarla destek ve lisans maliyetlerini de artıran Acronis Cyber Protect, servis sağlayıcılara yedekleme, makûs emelli yazılımdan muhafaza, güvenlik ve güvenlik açığı değerlendirmeleri, URL filtreleme ve yama idaresi üzere uç nokta idaresi özelliklerini tek bir tahlil üzerinden sunarak oyunun kurallarını değiştiriyor.

Ayrıyeten bu entegre yetenekler, servis sağlayıcılara gelişmiş siber güvenlik sağlamada yeni fırsatlar yaratıyor. Acronis Cyber Protect ile servis sağlayıcılar siber akınlardan proaktif bir formda kaçınabiliyor, arıza vadesini en aza indirebiliyor, süratli ve kolay kurtarma sağlayabiliyor ve en son siber tehditlere karşı istemci himaye yapılandırmasını otomatikleştirebiliyor. Sonuç olarak servis sağlayıcılar için daha düşük bir maliyetle artan kar marjları yani daha güzel kârlılık, daha kolay SLA uyumluluğu, daha yüksek performans ve azaltılmış karmaşa sunuluyor.

Bağımsız testlerde önde

Titizlikle yapılan testlerle beğenilmeyen maksatlı yazılım güvenlik tahlillerini değerlendirmekle tanınan saygın Alman güvenlik enstitüsü olan AV-Test.org, 2020 yılının Mart ayında Windows 10 Professional yüklü bir bilgisayarda Acronis Cyber Protect’in yayın öncesi bir sürümünü test etti. AV-Test, Acronis Cyber Protect’in durumunu ve dinamik algılama nispetlerini test ederek bir seri 6,932 berbat emelli Windows yürütülebilir (PE) evrakını taradı. Bu test sonucunda Acronis, doğrulanmış yüzde 100 tespit nispeti ile eksiksiz bir skor elde etti. Acronis başkaca laboratuvarın yanlış olumlu testinde harika sonuç verdi. Test ve bulgular hakkında daha çokça habere buradan ulaşabilirsiniz.

Öte yandan Acronis, bu test sonuçları ve yapay zeka destekli müdafaa ile bile her an yüzde 100 güvenlik elde etmenin imkansız olduğunu kabul ediyor. Gelgelelim bir tehdit güvenlik tedbirlerinden geçerse, Acronis Cyber Protect, servis sağlayıcıların etkilenen dataları, tatbikleri ve sistemleri süratli ve tesirli bir halde geri yükleyebilmesini sağlamak için en güzel iş sürekliliğini sağlamayı garanti ediyor.

COVID-19 sürecinde uzaktan çalışmaya da yardımcı

Acronis, servis sağlayıcıların ve müşterilerinin günümüzün uzak çalışma ortamlarının zorluklarını meselesiz ve inançlı bir biçimde karşılamasına yardımcı olmak için Acronis Cyber Protect için süratle bütünsel bir seri özellik geliştirdi. Bunlar:

  • Finansmana yardımcı olmak için: Acronis, ödeme yapmayan müşteriler için yedeklerini korurken faturalandırmayı duraklatma yeteneğini 31 Temmuz 2020’ye kadar Acronis #CyberFit Finansmanı ve promosyonları çerçevesinde başlattı. Acronis Cyber Protect için ek fiyat alınmıyor ve yeni müşteriler için Acronis Cyber Backup için faturalandırma yapılmıyor.
  • Çalışanların korunmasına yardımcı olmak için: Son kullanıcılar için ofis cihazlarına uzaktan kontaklar için ses özellikli, dokunmasız denetim. Acronis Cyber Protection Operations Centers’ın COVID-19 ile ilgili güvenlik ihtarları.
  • Uzak çalışma cihazları ve kullanıcıları için: Uzak çalışma cihazları için inançlı müdafaa planlarına sahip varsayılan şablonlar. Mahallî VPN özelliği; Inançlı evrak senkronizasyonu ve entegrasyonu; uzaktan olgu silme üzere özellikler.

Bölümün birleştirilmiş, çağdaş siber müdafaaya gereksinimi var

Klasik yedekleme tahlilleri öldüğünü belirten ve “Çünkü gereğince inançlı değiller. Klasik antivirüs pratikleri dataları asrî siber tehditlere karşı korumuyor. Eski tahliller artık günümüz işletmelerinin karşılaştığı tehlikelere karşı koyamıyor” diyen Acronis Kurucusu ve CEO’su Serguei “SB” Beloussov, “Hizmet sağlayıcıların müşterilerine, Siber Müdafaanın tüm Beş Vektörünü kapsayan güvenlik, erişilebilirlik, kapalılık, özgünlük ve güvenlik üzere entegre siber muhafaza sunmaları gerekiyor. Acronis Cyber Protect ile hizmet sağlayıcıları, müşterilerinin #CyberFit olmasını ve olgularına, pratiklerine ve sistemlerine karşı yeni tehditlerle karşı zıdda kalmaya hazır olmasını sağlayan tahliller sunma yeteneğine sahiptir” formunda görüş belirtti.

Enterprise Strategy Group Kıdemli Analisti Christophe Bertrand ise bu bahis hakkında şunları söyledi:

“2020’de MSP manzarasıyla ilgili son ESG çok müşterili araştırma çalışmasının sonuçları ile kanıtlandığı üzere, MSP sanayisi, en yeni nesle dijital dönüşüme umutsuz bir gereksinim duyuyor. Siber himaye hizmetleri, eski, eski tahlilleri çağdaş ve entegre bir eserle değiştiriyor. Müşteriler, yapay zeka destekli en yeni siber tahlillerle birlikte tekrarlayan gelir için yeni fırsatlarla servis sağlayıcılara daha düşük maliyetler sunarak 2020 ve sonrasında muvaffakiyet için kurulacak.”

Acronis Cyber Protect entegrasyon gücünün bir göstergesi olarak görülüyor. Eser, birleştirilmiş tek lisanslama modeli, bir aracı ve art uç, bir idare konsolu, bir kullanıcı arabirimi ve hizmetler arasında yüksek seviyede entegrasyona da sahip. Ayrıyeten eserde data paylaşımı ve uç nokta ve kenar aygıtları için güvenlik duruşunu büyük ölçüde uygunlaştırmak için hareketleri otomatikleştirme üzere özellikler de var.

Ingram Micro Bulut Kanal Satışları Yönetici Yardımcısı Tim Fitzgerald, “Yapay zeka  destekli olgu muhafaza ve siber güvenliğin Acronis Cyber Protect’e benzersiz entegrasyonu, Ingram Micro Cloud’un servis sağlayıcıların, küçük ve orta ölçekli işletmelerin ve kurumsal seviyede iş yüklerinin siber muhafaza muhtaçlıklarını karşılamasını sağlıyor,” dedi.

IDC Altyapı Sistemleri, Platformlar ve Teknolojileri Kümesi Araştırma Yöneticisi Phil Goodwin, “Acronis, entegre olgu muhafaza ve siber himaye konusunda en önde gelen şirketler arasındadır. “Acronis Cyber Protect’in bugüne kadar olgu himayesi ve siber güvenlik sağlama konusunda en kapsamlı teşebbüsler arasında olduğuna inanıyoruz,” formunda konuştu.

Synapsys Satış Mühendisi Nick Keene, “Acronis Cyber Protect’in piyasaya sürülmesinden heyecan duyuyoruz. Mükemmel bir eser ve tek bir ekra ve arayüzle birleşik bir esere sahip olmak pazarımızda büyük bir fark yaratacak. Bu eserin bir oyun değiştirici olacağını düşünüyoruz,” dedi.

Acronis Cyber Protect yol haritası, 2020’nin 2. yarısında piyasaya sürülmesi planlanan şirket içi bir sürümle Acronis Cyber Protect’in yerküre genelindeki işletmelerinin kullanılabilirliğini genişletiyor. O vakte kadar, rastgele bir müşteri Acronis Cyber Cloud’un avantajlarını MSP’leri aracılığıyla yönetilen bir hizmet olarak kullanabilir. Tahlilin ferdî bir versiyonunun da 2020 yılının 3. çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Kullanılabilirlik ve Promosyonlar

Çevrimiçi kaydolmak yahut büsbütün işlevsel bir deneme isteğinde bulunmak için lütfen burayı ziyaret etmek mümkün.

COVID-19 salgını sırasında işletmeleri desteklemek için Acronis Cyber Protect, 31 Temmuz 2020 tarihine kadar tüm hizmet sağlayıcıları için Acronis Cyber Backup Cloud ile birebir maliyete sahip olacak.

Yorum Ekle