Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Hanede röfle nasıl yapılır? Adım adım pratik röfle prodüksiyonu

Hanede röfle nasıl yapılır? Adım adım pratik röfle prodüksiyonu

Kuaför salonlarına giderek, binlerce para verip yaptırdığınız röfleyi meskende yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Yüzyıllardır bayanların yaptırdığı röfle, münhasıran yaz aylarında güneşle bir arada süper ahengi yakalasa da kışın da çok şık duruyor. Profesyonel kuaförlerin bile yaparken gözden kaçırdığı cürüm nedeniyle röflenin beğenilmeyen olmasına sebebiyet verebiliyor. Bu yüzden meskende kendi röflelerinizi yapabilirsiniz. Nasıl mı? Gelin birlikte röfle imalatını ve püf noktalarını inceleyelim…

Röfle, saçların kendi renginden birkaç ton arasında değişmesi ile yapılan renklendirme sürecidir. Saçları koyu renkte olanlar saçında büyük bir değişiklikler yapmak alanına röfle yaparak şık görünebilirler. Bu formül hem saçların köklerine zarar vermez hem de aralara uygulanan açık renkler sayesinde aydınlık görünüm kazandırır. Düz renk boyamanın yanında röflenin münferit bir hoşluğu vardır. Bilirkişi kuaförler tarafından saçların küçük tutamlar biçiminde ayırarak boyanması ile yapılır. Umumî olarak hanede yapılamayacağı düşünülen röfle, yeni çıkan boya çeşitleri ve kolay pratik aletleriyle bir arada hanede pratik bir halde yapılabilir hale geldi. Kozmetik mağazalarda bulunan delikli bone sayesinde çok kısa bir müddette röfleli saçlara sahip olabilirsiniz.Kuaförlerde epey maliyetli olan bu süreci, hanede yapmaya ne dersiniz?

İŞTE KONUTTA RÖFLE YAPMANIN AŞAMALARI:

– Öncelikle röflede tercih edeceğiniz renge karar vermeniz gerekmektedir. Doğal bir manzara oluşmasını istiyorsanız saç tonunuzdan 1-2 ton açık bir renk kullanabilirsiniz.

– Röfle için birçok markanın, röfle seti vardır. Bu setlerden birini alabilirsiniz. Röfle saça nispeten zarar veren bir süreç olduğu için saçlarınızı birtakım eserlerle desteklemelisiniz. Alacağınızı röfle setinin nemlendirici özellikli olması ve içerisinde bakım kremi olanını tercih etmeniz saçlarınıza daha az zarar vermesini sağlayacaktır.

– Röfle sürecine başlamadan evvel, ortamı buna hazırlamanız gerekmektedir. Üstünüze eski bir kıyafet giyebilir ya da bir önlük takabilirsiniz. Ellerinize eldiven geçirerek, boyanın zararlı etkenlerinden koruyabilirsiniz.

– Röfle sürecini meskende birinci defa yapacaksanız, setin içerisinden çıkan kullanma kılavuzunu kesinlikle okuyun.

– Şayet kısa saçlıysanız setin içerisinden çıkan boneyi kullanabilir, saçlarınız uzun ise folyo kullanmanız daha gerçek olacaktır. Bone usulü ile röfle yapacaksanız saçlarınızı geri sahih tarayın ve boneyi başınıza geçirip önden bağlayın.

– Sonrasında setin içinden çıkan apart ile saçlarınızı eşit aralıklarla ayırın ve karışımı bu tutamlara uygulayın.

– İstediğiniz tonu yakalamak için 20 ile 50 dakika arasında saçlarınızı bekletin ve akabinde saçınızdaki boneyi çıkarmadan saçlarınızı durulayın. Folyo formülünü kullanan bireyler ise folyoları çıkararak saçlarını durulamalıdır.

– Saçlarınızı duruladıktan sonra setin içinden çıkan bakım kremini, saçlarınıza uygulayarak zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

– Son olarak saçlarınıza çekerek röflelerinizin daha net bir biçimde görülmesini sağlayabilirsiniz.

Yorum Ekle