Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.

Google, Sanal Gerçekliği “Çöpe Attı”

Google, kullanıcıların ve geliştiricilerin ilgisini gereğince çekmeyen Daydream sanal gerçeklik platformunun fişini çekme kararı aldı. Yeni tanıtılan ve XL, Daydream’i desteklemediği üzere, gelecekte de bu desteği sunmayacak.

 Sanal gerçeklik için makûs bir haber olsa da Google, mevcut kullanıcılar için Daydream tatbikini desteklemeyi sürdürecek. Ama platforma yeni içerik artık eklenmeyecek. Google, VentureBeat’e yaptığı bir açıklamada, telefonda sanal gerçeklikte “devasa” bir potansiyel gördüklerini, fakat uzun vadede kimi önemli kısıtlamaların söyledi. Bu kısıtlamaların başında, telefonu başlığa yerleştirmenin gün içinde kullanılan pratiklere olan erişimi engellemesi var.

Google’ın başarılı olmayan pratiklere ve hizmetlere acımadığı ve bunları süratle kapattığı biliniyor. Firma, VR teşebbüsüne tüketicilerin ve geliştiricilerin de gereğince ilgi göstermediğini itiraf ediyor.

Google, sanal gerçeklik girişimini öldürse de, Google Lens ve Google Maps ile artırılmış gerçeklik çalışmalarını sürdürecek.

Yorum Ekle