Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Gilaburunun yararları nelerdir? Gilaburun suyu ne işe yarar?Böbrek taşını düşüren doğal yöntem!

Gilaburunun yararları nelerdir? Gilaburun suyu ne işe yarar?Böbrek taşını düşüren doğal yöntem!

Alternatif tıp eksperlerinin mahsusen böbrek taşı düşürmek için önerdiği doğal ilaç gilaburun hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık. Yozgat ve Nevşehir’de yetiştirilen acı bir tadı olan gilaburun deneysel araştırmalara bahis oldu. Halk arasında gilaburun suyunun her derde deva bilinir. Evet Gilaburunun yararları nelerdir? Gilaburun suyu ne işe yarar? İşte soruların karşılığı:

Yetiştirilme sırasında bol suya muhtaçlığı olan gilaburunu son yıllarda tanınan meyveler arasında konum alıyor. Al renkte ve nohut büyüklüğünde olan gilaburunu Kayseri’de sık tüketilir. Acı bir tadı olan gilaburunu arpa ile mayalanıp su ile şişelere kaldırılır. Daha sonra süzülerek ve sıkılarak çıkan su tüketilir. Yapılan testlerde bu suyun böbrek marazları bilhassa böbrek taşını düşürmede muazzam tesiri vardır. Halk arasında Frenk üzümü ve geleboru olarak da bilinir. Mütehassısların programlarda doğal ilaç olarak bahsetmesi ile popülerliği artan gilaburunu Amerika’ya bol ölçüde ihraç ediliyor. Yüksek ölçüde C vitamini içeren Gilaburunu vücudu külliyen yeniler. Gün içerisinde bir bardak tüketilmesi gereken gilaburunu üst üste tüketildiğinde vücudun asit istikrarı ile oynar. Bu da önemli sıhhat meselelerine yer hazırlar. Bilim literatüründe “Viburnum opulus” olarak bilinen gilaburun Adoxaceae familyasına aittir. Ekim ayında toplanıp mayalandıktan sonra kış uzunluğu tüketilir. Mevsim geçişlerinde bağışıklığı güçlendirmenin yanı sıra böbrek ve mesanede oluşma ihtimali olan taş ya da kumu handikaplar. 

GİLABURUN SUYU NE İŞE YARAR?

Hazırlanan gilaburun suyu, cilt için tonik olarak kullanılabilir. Cilt yüzeyini temizler parlaklığını artırır ve siyah nokta oluşumunu önler. Başkaca tüketildiğinde hudut hücrelerinin sakinleşmesini sağlar. Vücuttaki hür radikalleri temizler. Kanserli hücrelerin oluşumunun önüne makbul. Güçlü bir idrar söktürücü olduğundan birebir devirde böbrek ve mesanedeki birikmiş kristallerin taşa ve kuma dönüşmesinin önüne makbul. Hücrelerin deforme olmasının önüne geçerek hücrelerin yaşlanmasını köstekler. 

GİLABURUNUN YARARLARI NELERDİR?

İçeriğinde yüksek ölçüde C vitamini olan gilaburunu vücudu toksinlerden arındırır.

Bayan illetlerinden en sık yaşanan olan adet düzensizliği ve adet sancılarına gelir.

Kemiklerin güçlenmesine ve vücut hareketlerinin daha sağlıklı olmasını sağlar. 

Hudut hücrelerini yenileyerek kişinin çabuk yorulmasını handikaplar.

Gün içinde yaşamsal faktörlerin sıklıkla neden olduğu gerilimin azalmasında yardımcı olur.

Böbreklerin içerindeki besin atıkları ve kristalleri idrar yolu ile atarak taş oluşumunu önler.

Oluşmuş böbrek taşlarının ufalanmasını ve dökülmesini sağlar. 

Karaciğer ve akciğerin besin atıklar, sigara üzere durumlardan etkilenmesini azaltır. Bilhassa karaciğer yağlanmasının önüne makbul.

Antioksidan özelliği olan gilaburunu ciltteki toksinleri de temizleyerek akne ve siyah nokta oluşumunu ketler. Gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar. Kırışıklık üzere yaşlanma belirtilerini azaltır.

Istenilmeyen kolesterol seviyesini düşürür. Kalp ve illetlerinin handikaplar.

Vücudun likit nispetini artırır. Bağışıklık sisteminin olumsuz tesirlerini azaltarak vücudun ısı nispetini da dengelemede tesirlidir.

GİLABURUNU NASIL KULLANILIR?

Eczane ve aktarcılarda bulunur. Fakat meskende kendi imkanlarınızla da yapabilirsiniz. Alınan gilaburunu meyvelerini yeterlice yıkayınız. Arpa ile bir arada şişelere koyup üzerine su ekleyin. Bir kaç hafta bekledikten sonra Bu suyu süzüp içindeki gilaburunularıda güzelce sıkınız. Bu sudan günde bir bardak tüketebilirsiniz. Gilaburunu yüksek asidik bir meyve olduğundan kronik illeti olanların ve tertipli ilaç kullananların bir mütehassısa müracaattan tüketmemesinde yarar var. 

Yorum Ekle