Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
“En Uygun Global Markalar 2019” Listesinde Sürpriz Yok!

“En Uygun Global Markalar 2019” Listesinde Sürpriz Yok!

ABD tabanlı danışmanlık firması Interbrand’ın “En Yeterli Global Markalar 2019” sıralaması zahir oldu. Apple, 234,2 milyar dolar marka bedeli ile sıralamanın başında taraf alırken, ikincisi sırada 167,7 milyar dolar ile Android’in üreticisi Google bulunuyor. Akabinde 125,2 milyar dolar ile Amazon ve 108,8 milyar dolar ile Microsoft geliyor. Coca Cola ise birinci beş sırada mekan alan firması olmayan tek marka olarak 61,3 milyar dolar marka pahasına sahip. Samsung Electronics ise, altıncı sıraya yerleşmeyi başardı. Güney Koreli devi, 2017 ve 2018’de de tıpkı sıraya sahipti. En son araştırma Samsung’un marka pahasını 61,1 milyar dolar olarak belirlemekte ve bu da bir evvelki yıla nazaran %2’lik manasına geliyor. Firmanın marka bedeli, son on yıl boyunca sistemli bir biçimde yükselmeye devam ediyor.

Interbrand’ın değerlendirmesinin içerisinde markaların finansal performansı, sadakat oluşturma yeteneği ve alım kararlarını etkileyebilmek üzere özellikler mekan alıyor.

Araştırma, Samsung’un sıralamasını BESPOKE buzdolabı, Sero TV ve Galaxy Fold üzere yenilikçi eserlerin yayımlanmasına bağlıyor. Firmanın yarı-iletken piyasasındaki liderliği ve 5G, AI, IoT ve gibisi ortamlardaki büyüme potansiyeli de sıralamayı etkileyen özellikleri arasında.

Yorum Ekle