Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Bu Ekranlar Mekteplerdeki Ders Verimini Arttıracak

Bu Ekranlar Mekteplerdeki Ders Verimini Arttıracak

Kurumsal vizyonu “hayata keyif ve kalite getirmek” olan BenQ, eğitimde teknoloji tasarrufunu konusunda da mütemadi kendini geliştirmeyi hedeflemektedir.  Ultra kısa mesafe projektörlerden sonra günümüzde akıllı tahta olarak da bilinen interaktif ekranlar (IFP) münhasıran K12 eğitiminde yaygın olarak kullanıllmaya başladı.

55″, 65″, 75″ ve 86″ boyutları bulunan yeni RP serisi 4K BenQ interaktif ekranlar  hava kalitesi sensörü ve EZWrite 5.0 yazılımı üzere yeni özellikleriyle mevcut serinin daha da güçlenmesini sağladı.

Hava Kalitesi Sensörü:  Ana ekranda iç mekandaki karbondioksit orantısını düşük, orta, yüksek ve çok yüksek olarak 4 seviyede göstererek içerideki hava kalitesinin gözlenmesine yardımcı olur. Bu doneye nazaran sınıftaki karbondioksit seviyesi yükseldiğinde sınıf havalandırılmalıdır. Bu haber yalnızca hocaların ve mekteplilerin genel sağlığını ve verimliliğini artırmakla kalmaz , birebir vakitte bulaşıcı illetlerin varlığını ve bulaşma orantılarını da azaltır.

EZWrite 5.0 ile Beyaz Tahtadan Ziyadesi : EZWrite 5.0, bir dokunuşla etkileşimli öğrenmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış en üst seviye beyaz tahta tatbikidir. Bu yazılım 20 noktaya kadar çoklu dokunuş, el yazısı tanıma, data taşıma ve aktarma, medya kaydı üzere derslerde işbirliğini ve iştiraki teşvik edebilecek her türlü araçla birlikte geliyor.

InstaShare Pratiği: InstaShare tatbikinin sırf yalın bir suramı ile her iki cephede de uygulanabilir; ekran yansıtma ile fotoğrafları, sunumları ve Full HD görüntüleri BenQ interaktif ekrana kablosuz olarak yansıtabilir ve sonrasında öteki cihazlarla da paylaşım yapabilirsiniz. 

Mikrop Önleyici Ekran: BenQ interaktif ekranlar, yüzeylerinde biriken birden fazla mikrobu öldüren, ve böylece sınıflarda enfeksiyon yahut salgını önleyen; toksik olmayan, dayanıklı nano iyonik gümüş çok katmanlı bir kaplama ile güçlendirilmiştir.

Akıllı Göz Bakım Tahlili : BenQ interaktif ekranlarda yerleşik olarak bulunan hareket sensörü için kullanıcıların ekrana yakın hareketlerini algılayarak meselesiz ve rahat bir izleme deneyimi için TÜV sertifikalı Titreşimsiz Ekran (Flicker Free) ve Düşük Işık (Low Blue Light) özelliklerini otomatik olarak aktifleştirir. Parlama önleyici yüzey de kullanıcılara daha rahat bir tasarruf deneyimi sunar.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle