Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Beyaz dişler için teklifler nelerdir? Konutta doğal yolla yapılan diş beyazlatma kürü…

Beyaz dişler için teklifler nelerdir? Konutta doğal yolla yapılan diş beyazlatma kürü…

Son yıllarda diş tabiplerine artan taleplerin başında diş beyazlatma gelir. Sıhhatsiz beslenmenin yanı sıra genetiksel durumlardan da asıllı yaşanan diş rengindeki deformasyon estetiksel gülüşleri bozar. Lakin estetiksel olarak değer verilen diş beyazlatma metodu gelişen teknolojiyle de acısız hale geldi. Sizler için diş beyazlatmaya dair merak edilenleri araştırdık. Pekala beyaz dişler için teklifler nelerdir? Hanede doğal yolla yapılan diş beyazlatma kürü…

Sağlıklı beslenmek vücut için ne kadar kıymetliyse ağız ve diş bakım da diş sıhhati için o kadar kıymetlidir. Kimi besinler dişlerin yüzeyindeki rengin solmasına olur. Doğar doğmaz beyaz bir yapıya sahip olan dişler vakitle bu besinlerden dolayı deforme yaşar. Bu deformasyon hem estetiksel hem de sıhhat açısından kimi sıkıntılara yer hazırlar. Diş taşını temizleme ve diş beyazlatma süreçleri ekseriyetle karıştırılır. Diş taşı ekseriyetle dişlerin art ya da iç yüzeyinde oluşan kalın bir tabakadır. Bu temizlendiğinde dişlerin asıl olan yüzeyi ortaya çıkar. Ama dişleri beyazlatma isteği ise renginde olan değişimden kaynaklanır. Büsbütün estetikseldir. Günümüz teknolojisi bu bakımdan epey ileri bir seviyededir. Jel ve lazer tedaviyle ağrısız uygulanan usulün yanı sıra farklı seçeneklerde mevcuttur. Dişin asıl rengi daha bebekken bile hasara uğrar. Alınan ilaçlar da dişlerin renginde bozulma oluşturur. 

sorucvp.net muhabiri Müge Çakmak, sizler için diş beyazlatmaya dair merak edilen her şeyi ı Medipol Mega Üniversite Hastanesi Diş Tedavisi Kısmı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Burak Gümüştaş’a sordu. Gümüştaş, halk arasında beyazlatmanın diş kaybına olabileceğine dair yanlış kimi duyumlar olduğunu belirterek, günümüz teknolojisiyle kolay kolay yapılabileceğini vurguluyor. 

BEYAZ DİŞLER İÇİN TEKLIFLER NELERDİR?

Düzenli  fırçalama sürecinden sonra diş ipini kullanarak diş aralarını temizlemek diş sıhhatinde tamamlayıcı bir durumdur. 

Kalsiyum ve potasyum bakımından varlıklı olan besinleri tüketmek yalnızca kemik sıhhatini değil diş sıhhatini da korur.

Sert yiyecekler tüketerek diş köküne zarar verilmemesi gerekir. Birebir devirde bu besinler diş etlerinin de enfeksiyon kapmasına olabilir. 

Muz ve çilek üzere besinler doğal diş fırçalama sağlar. Ağız içerisindeki bakteri sayısını azaltarak önemli marazların oluşmasını önlerler.

Yapılan araştırmalarda şekersiz sakızların diş sıhhatini olumlu etkilediği ortaya çıkarılmıştır. 

– Bitki çayları tüketerek de hem diş sıhhatini korumuş olursunuz hem de dişlerin uzun vade beyaz kalmasını sağlarsınız. Yapılan araştırmalarda mahsusen adaçayı dişlerde plak oluşumunu önlediği ortaya çıkarılmıştır. 

Konut prodüksiyonu içecekler daha çokça tüketilmelidir. Asitli içecekler diş minesinin sararmasına olur.

Ayda bir diş tabibine görünerek diş röntgeni çektirilmeli sinsi sinsi ilerleyen marazlar böylelikle takip edilir. 

Şiddetli sıcak ve soğuk içecekler dişlerin çatlamasına olabilir. 

En değerli unsur ise evlat yaşta bunların alışkanlık haline getirilmesi ergenlik periyodunda aniden gelişen vücut hikayelerine karşı tedbir alınır. Aksi hale çarpık dişler bu periyottaki bakımsızlıktan ötürü artar. 

HANEDE DİŞ BEYAZLATMA NASIL YAPILIR? 

– 1 yemek kaşığı kekik ve bir çay bardağı suyu bir cezvede kaynatınız. Karışımı süzdükten sonra diş fırçasını batırıp günde üç kez dişlerinizi fırçalayınız. 

– En tesirli usul ise zeytin yağı, karbonat ve limon kürüdür, bir kaşık zeytinyağı, bir kaşık karbonat, bir kaşık limon suyunu karıştırınız. Macun kıvamına gelen karışımla dişlerinizi günde iki sefer fırçalayınız. 

Yorum Ekle