Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Sülfatsız şampuan nedir? En düzgün sülfatsız şampuan teklifleri

Sülfatsız şampuan nedir? En düzgün sülfatsız şampuan teklifleri

Son yıllarda kozmetik bölümünü alt üst eden birebir hengamda satış rekorları kıran sülfatsız şampuanlar, bilhassa boyalı saçlara sahip olanların gözdesi oldu. Daha sağlıklı, şık ve cazip görünen saçlara sahip olmak için kesinlikle sizlerin de kullanmanız gereken sülfatsız şampuan konusunda merak ettiğiniz tüm soruların cevabı metnimizde bulabilirsiniz.

Sülfatsız şampuan, bildiğimiz şampuanların yanı sıra uygulandığında köpürmeyen, gayri şampuanlara nazaran daha yumuşak bir his bırakan bir bakım eseridir. Bebek şampuanlarının hiçbirinde bölge almayan sülfat; saç derisi ile temas ettiğinde deriyi tahriş ederek, vakitle saç derisindeki bu tahrişlerin farklı dertleri beraberinde getirmesine neden oluyor. Boyalı saçların renginin bozulmasına, açılmasına ve daha bir vade içerisinde canlı rengini kaybetmesine yol açan sülfatın her ne kadar saç köpürtücü özelliğinden hoşlansak da aslında sülfatlı şampuanları kullanarak, saçlarımıza bilmeden de olsa zarar vermiş oluyoruz. Yumuşak dokusu ile ön plana çıkan, öbür ucuz şampuanlara nazaran daha kaliteli olan sülfatsız şampuanlar ise saçlarımızı besleyerek, dış etmenlere karşı koruyor. Tıpkı devirde külliyen organik bileşene sahip olan bu şampuanlar, saçlarımızı nemlendiriyor, besliyor ve güçlendiriyor.

SÜLFATSIZ ŞAMPUAN NE İŞE YARAR?

Ekseriyetle cevizinden elde edilen bir unsur içeren sülfatsız şampuan; sülfatlı şampuanların tersine saçlarımıza daha nazik ve yumuşak davranıyor. Kimyasal içeriği bulunmayan, külliyen bitkisel ve organik içeriğe sahip olan bu şampuan, saçlarımızı nazikçe temizlemenin yanı sıra saçlarımızın doğal yapısını da korumuş oluyor. Yumuşak formülleri sayesinde sert olmadıkları için saçlarımızdaki kırılma, kopma, yıpranma, kuruma vb. saç meselelerini de en aza indiriyor.

Birebir devirde saçlardan kolaylıkla arınan bu şampuanlar; saçlara yumuşak bir doku kazandırarak, saçların daha rahat bir halde taranabilmesine imkan tanıyor. Bu yüzden münhasıran kuru, yıpranmış, ekstra bakıma muhtaçlık duyan saçlarından şikayetçi olan şahısların kesinlikle sülfatsız şampuan kullanmaları gerekiyor.

EN UYGUN SÜLFATSIZ ŞAMPUANLAR

Yves Rocher Köpürmeyen Krem Şampuan 200ml. Fiyatı / 54,90 TL

Külliyen bitkisel temizleyici hususlar içeren Yves Rocher eserlerinin büyük çoğunluğunda saçlara zarar veren sülfat ve paraben üzere kimyasallar mahal almıyor. Bilhassa organik beyaz acı bakla vb. bitki tohumlarındaki varlıklı protein özlerinin kullanıldığı Yves Rocher Low şampuan; saç derisindeki kan dolaşımını uyararak, saçları besliyor, saç köklerinin çıkmasını destekliyor. Bol ölçüde protein içeren Yves Rocher eserleri; saçlara keratin yüklemesi yaparak, saçların daha güçlü, canlı ve hacimli görünmesine aracılık ediyor.

Schwarzkopf BC Bonacure Sulfate Free / 68,90 TL

Yerkürenin en tanınan saç bakım markalarından biri olan Schwarzkopf tarafından satışa sunulan bu serinin eserlerinin hiçbirinde sülfat bulunmuyor.

-Organix Biotin Collagen Full Dolgunlaştırıcı ve Uzatıcı Şampuan / 41,90 TL

Gratis mağazalarından temin edebileceğiniz, organik saç bakım markası OGX’in bu eseri; sülfat da dahil olmak üzere saçlara zarar verebilecek hiçbir kimyasal içermiyor. İçerisindeki cevizi aroması sayesinde saçları besliyor, nemlendiriyor ve onarıyor. Saçlara hacim ve dolgunluk katan bu eser; tıpkı vakitte saçlarda kolajen tesir göstererek, yeni kök hücre oluşumunu destekliyor. Saç derisindeki hücrelerin yenilenmesini sağlayarak, saçların daha süratli ve gür bir halde uzamasına yardımcı oluyor.

Loreal Elseve Sülfatsız Şampuan Serisi / 33,95 TL

Loreal’ın en son mucizelerinden biri olan Loreal Elseve 3’ü bir arada krem şampuan serisi, sülfatsız içerikleri sayesinde saçları hiçbir biçimde aşındırmıyor ve kurutmuyor.

Yorum Ekle