Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Beklenen Oyun Curse of Anabelle Çıkıyor!

Beklenen Oyun Curse of Anabelle Çıkıyor!

İstanbul merkezli Rocwise Entertainment, bulmaca ve endişe temalı yeni oyunu Curse of Anabelle ile oyunseverlerin önüne çıkmaya hazırlanıyor. Geliştirme süreci 2 yıldır devam eden Curse of Anabelle, 2020 yılının birinci çeyreğinde oyuncularla buluşacak.

Curse of Anabelle, gizem ve kaygı öğelerine sahip macera bulmaca oyunu olarak gerçek yerkürede mahal alan mit ve efsanelerden esinlenilerek oluşturuldu. Kickstarter üzerinde 29 Eylül’de görücüye çıkan Curse of Anabelle, fon maksadının %60’ını kısa bir vadede toplamayı başardı.

Oyuna destek verenler oyunun dijital kopyasının yanı sıra konsept çizimlerin mahal aldığı sanat kitabına, tişört, mousepad ve kupa üzere eserlere, oyunun içeriğinde de bölge alan birtakım objelerin ve kitapların el prodüksiyonu replikalarına da sahip olabiliyorlar. Sizler de Kickstarter üzerinden Curse of Anabelle’e destek olabilir ve isminizi destekçiler arasına yazdırabilirsiniz.

“Hem Bulmacayı Çözüyor Hem de Kadim Varlıklarla Dövüşüyorsunuz”

Oyuna ait değerlendirmelerde bulunan Rocwise Entertainment Oyun Yöneticisi Engin Yüksel, şunları lisana getirdi: “Rocwise Entertainment olarak Türkiye ismine yerküre oyun pazarına görülmemiş bir oyun kazandırmaktan memnunluk duyuyoruz. Curse of Anabelle, konusu gerçeklere dayanan bir imalat ve oyunumuzu gayri endişe oyunlarından farklı kılan en değerli faktörlerden birisi de bu… Öncelikle oyunu oynadıkça hikâyenin içinde nokta alan mistik temaların milattan evvel 10. yüzyıla dayanan bir gizeme ve yerkürenin yaradılışından daha da olan karanlık güçlerin varlığına dayandığını görebiliyorsunuz ve bu hikayenin izlerini gerçek yerkürede da takip etmeniz mümkün. Oyuncularımız, hikaye ilerledikçe kendilerine kılavuzluk edecek olan kitaplar sayesinde ezoterizm, büyüler, antik ritüeler hakkında haber sahibi olacak ve maceralarına, kazandıkları bu yeni haberler sayesinde devam edecekler.”

Curse of Anabelle…

Anabelle, 9 yaşındayken Amerika Birleşik Devletleri’nin Colorado kentindeki Boulder Kasabası’nda bulunan Ramsey Malikânesinde esrarengiz bir formda hayatını kaybeder. Bu vakası takip eden günlerde ise Anabelle’in ablası Emily, kardeşi ile hayallerinde muhabere kurmaya başlar. Birinci etapta bu hayallerin yalnızca zihninin kendisine oynadığı bir oyun düşünen Emily, gün geçtikçe bu düşlerinin şiddetinin artması ile küçük kardeşinin ruhunun arafta sıkıştığına ve yardıma muhtaçlığı olduğuna kanaat getirir.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle