Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Bacak çatlakları nasıl makbul? En tesirli çatlak kürü

Bacak çatlakları nasıl makbul? En tesirli çatlak kürü

Birçok hatunun kaygılı düşü haline gelen çatlaklar, görünüm itibariyle can sıkıcı bir hal alabilir. Bacağınızda oluşan çatlakları konutta süratlice gidermenin doğal usulleri ve tabiattan gelen mucizevi menşeler bulunuyor. Imalatı ve pratiği epeyce yalın olan, tertipli uygulandığında çatlaklarını pratik bir formda gideren kürler haberimizin detaylarında…

Ölçüsüz kilo alıp verme, sistemsiz spor, yağlı yiyecekleri çokça tüketme velev bazen genetik olarak da görülebilen çatlakları, çoklukla bayanların hamilelik periyotlarında sık karşılaştıkları bir tıp vücut problemlerinden biridir. Tıpta ismi Xerosis Kutis yahut Asteatosis olarak bilinen bacak çatlakları yapılan bir araştırmaya nazaran, cildin şiddetli kuru olmasından ötürü da kaynaklanıyor. Bacak çatlakları her mevsim olabileceği üzere her yaşta her kişide görülebilir.Peki bu çatlaklar nasıl makbul? Bacak çatlaklarını gidermenin en tesirli yolu nedir? Meskende çatlak giderme formülleri nelerdir? Tüm merak ettiğiniz soruların karşılığı haberimizin detaylarında…

ZERDEÇAL İLE ÇATLAKLARINI GİDERME

Zerdeçalın içerisindeki antioksidanlar sayesinde cilt parlatıcı ve kimi meseleleri gidermede kullanılabilen bir yoldur. 1 yemek kaşığı zerdeçal ile 1 yemek kaşığı yoğurdu şıkça karıştırın. Daha sonra çatlakların üzerine uygulayıp 15 dakika kadar bekletin. Tesirli sonuç almak istiyorsanız her gün birebir saatte 2 sefer çatlakların üzerine uygulayın.

KAHVE İLE ÇATLAKLARINI GİDERME

Kahve, yüksek biyolojik aktivitesi birebir vakitte kafein içerdiği için akışını hızlandırarak cildin canlı ve parlak olmasına yardımcı olur. Tıpkı devranda cildin deri altındaki hücreleri de uyarır. Kahve telvesini suyla karıştırın. Çatlakların üzerine uygulayın. 5 dakika dairesel halde masaj yaptıktan sonra temizleyin. Derhal sonrasında zeytinyağıyla da ovalayın ve temizleyin.

ARGAN YAĞI İLE BACAK ÇATLAKLARINI GİDERME

Argan yağı, kozmetik eserlerinin içerisinde bol ölçüde bulunan bir yağdır. E vitamini ve antioksidan bakımından nispeten güçlü olan argan yağı ile bacak çatlaklarının rengini azaltabilirsiniz. Organik argan yağıyla çatlakların üzerine masaj yapın. Günde 2 kere kadar uygulayabilirsiniz.

ÇATLAK OLUŞMASINI ÖNLEYEN KÜR

Atkuyruğu (zemberek otu), yaygın olarak tıbbi hedeflerle kullanılan yabani bir bitkidir. 100 gram atkuyruğu yaprağını, sekiz damla limon suyu ve bir litre %20 nispetindeki alkole batırıp bir ay bekletin. Bir ay geçtiğinde, kullanacağınız kadar karışımın içine bu ölçünün yarısı kadar su ekleyip karışımı seyreltin ve problemli kesime günde iki sefer uygulayın.

Yorum Ekle