Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Asus ROG Swift PG65UQ, Türkiye’de Satışa Çıktı!

Asus ROG Swift PG65UQ, Türkiye’de Satışa Çıktı!

ASUS Republic of Gamers (ROG), Swift PG65UQ büyük formatlı oyuncu ekranının (BFGD) Türkiye’de satışa sunulduğunu duyurdu. 65 inç boyutunda 4K (3840 x 2160) çözünürlükte bir HDR panele sahip olan ROG Swift PG65UQ, sürat aşırtılabilir 144 Hz yenileme suratı, %95 DCI-P3 profesyonel renk gamı, NVIDIA G-SYNC Ultimate desteği, DisplayHDR™ 1000 ve Ultra HD Premium sertifikası üzere özellikler taşıyor.

Son birkaç yılda, oyun teknolojilerindeki gelişmeler PC’lerden ekranlara kaydı. Daha yüksek yenileme suratları ve senkronize kare oluşturma teknolojileri sayesinde oyun deneyimi daha akıcı ve süratli hale geldi. Bu yeni gelişmeler, büyük ekran televizyonların boyutlarına ulaşamayan masaüstü monitörler ve oyuncu dizüstü bilgisayarlarında sonlu kaldı. Ama bu durum artık değişti. “NVIDIA G-SYNC özellikli ASUS ROG Swift PG65UQ BFGD büyük ekranda PC oyunları oynamak isteyenler için kusursuz bir seçenek,” diyen NVIDIA GeForce Pazarlama Yöneticisi Matt Wuebbling, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Oyuncular bu büyük formatlı oyuncu ekranının etkileyici görüntü kalitesine, parlaklığına ve yüksek çözünürlüğüne bayılacak.”

Ekranın tamamında mahallî ışık kısma özelliğine sahip LED art aydınlatma, 384 başka ortam halinde dinamik olarak denetim ediliyor. Her yer maksimum 1000 nit parlaklık sunabiliyor. ROG Swift PG65UQ gerçekçi gölgeler ve ışıklar, etkileyici kontrast ve film kalitesinde renklerle birlikte en düzgün HDR oyun deneyimini sunuyor.

Büyük ölçekte süratli ve akıcı oynanış

ROG Swift PG65UQ, 65 inç boyutundaki 4K (3840 x 2160) çözünürlüklü HDR panele sekiz milyondan çokça piksel sığdırıyor. Artırılabilen 144 Hz yenileme suratı sayesinde süratli sahneleri kolaylıkla sunan ekran, daha evvel hiç olmadığı kadar akıcı ve gerçekçi imgeler oluşturuyor. Performans maksimum yenileme suratının altına düştüğünde oluşabilecek takılmaları ortadan kaldırmak için NVIDIA G-SYNC Ultimate teknolojisinden yararlanan ROG Swift PG65UQ, kare suratını entegrasyonlu GeForce ekran kartlarıyla senkronize ederek etkileyici kontrast, film kalitesinde renk ve düşük gecikme müddetiyle oyunlara hayat veriyor.

Üstün HDR deneyimi

Ekranın tamamında lokal ışık kısma (FALD) teknolojisinden yararlanan ROG Swift PG65UQ, LED art aydınlatmayı 384 başka ortam ile dinamik olarak denetim ediyor. Böylelikle karanlık sahnelerin çok daha güçlü ve daha doğal görünmesi için yüksek kontrast elde ediliyor. Birbirinden bağımsız olarak açılıp kapanabilen LED’ler daha güçlü ve ayrıntılı manzaralar elde edilmesini sağlayan dinamik parlaklık aralığı sunuyor. DisplayHDR 1000 ve Ultra HD Premium sertifikalı ROG Swift PG65UQ’deki her bir LED nahiyesi maksimum 1000 nit parlaklığa ulaşabiliyor. Bu da beyazların parlak, renklerin de canlı olmasını sağlıyor.

ROG Swift PG65UQ’da bulunan quantum-dot teknolojisi, film standardı olan DCI-P3 renk ortamının %95’ini kapsayan geniş bir renk gamına sahip. Fabrikada yapılan ön kalibrasyon ile son kademe yanlışsız renkler (Delta-E < 2) elde ediliyor. Ekran ayrıyeten, her açıdan minimum renk kaymasıyla doğal bir biçimde izlenebilmesi için geniş izleme açıları sunuyor.

Her platformda büyük formatlı oyun

ROG Swift PG65UQ, farklı platformlarda oyun oynayanların bir numaralı tercihi olacak. Xbox One™ ile kusursuz bir formda çalışan eser, HDMI ilişkisi üzerinden 48–60 Hz değişken yenileme suratlarına (VRR) destek veriyor.

ROG Swift PG65UQ, oyunlarla olduğu kadar sinemalar ve gayri büyük ekranlı parti çeşitleriyle de koordinasyonlu. Ultra HD Premium sertifikasına sahip eser fevkalâde net imajlar ile etkileyici sesleri bir araya getiriyor.

ROG Swift PG65UQ, gelişmiş panele ek olarak dahili 15 W hoparlörler ve ASUS’a mahsus SonicMaster teknolojisiyle güçlü ve etkileyici bir ses performansı sağlıyor. Uzaktan kumanda ile de ekran menüsü üzerinden süratli ve menşe seçimi yapılabiliyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Panel boyutu (çaprazlama)

64,5 inç (163,9 cm) Geniş Ekran (16:9)

Panel art aydınlatma / cins

WLED / VA (384 kesimli mahallî ışık kısma)

Ekran yüzeyi

Yansımaz

Renk Doygunluğu

%95 DCI-P3

Çözünürlük / Yenileme suratı

3840 x 2160, 144 Hz ( aşırtmalı)

Parlaklık

1000 cd/m² (en yüksek)

HDR

DisplayHDR 1000, Ultra HD Premium, G-Sync Ultimate

Adaptive-Sync

Evet, G-Sync Ultimate

Giriş / Çıkış

HDMI (v2.0) x 4

DP (v1.4) x 1

SPDIF çıkışı

USB 3.0 x 2

Stereo Hoparlör

15W x 2 stereo (maks.), RMS

VESA montajı

400 x 400 mm

Boyutlar

1448,08 mm x 946,9 mm x 389,82 mm (stant ile)

1448,08 mm x 863,83 mm x 87,2 mm (stant olmadan)

1630 mm x 1104 mm x 507 mm (ambalaj)

Yük

36,8 kg (net), 57,5 kg (brüt)

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle