Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Akıllı Telefon Pazarında 2. El Dönemi!

Akıllı Telefon Pazarında 2. El Dönemi!

CCS Insight araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya nazaran, tüketicilerin büyük çoğunluğu sıfır, yani yeni telefon almak tarafına 2. el piyasasına yöneliyor. Araştırma sonucuna nazaran kullanıcıların tam yüzde 60‘ı 2. el telefon alma yoluna giderken, mobil operatör üzerinden kontratlı satın almayı tercih edenlerin orantısı da epey yüksek. Hayır, bu tahlil, akıllı telefon fiyatlarının bir oldukça yüksek seyrettiği devletimiz için değil, İngiltere için yapılmış. Akıllı telefon fiyatları konusunda İngiltere için de durum pek farklı değil.

Mahsusen son periyotta küresel çapta akıllı telefon fiyatları bir epey yükselmeye başladı. Yeni gelen özellikler, 5G mobil internet ve katlanabilir ekranlar derken, fiyatlar da aldı başını gidiyor haliyle. Bu durum önünde tüketiciler de haklı olarak isyanda. O nedenle kullanıcılar soluğu, ya pak 2. el pazarında ya da mobil operatör mağazalarında buluyor.

Yapılan araştırmaya nazaran mobil operatörler üzerinden kontratlı tarifelerle akıllı telefon almayı tercih edenlerin de orantısı bir oldukça yüksek. İngiltere pazarının yanı sıra ABD’de de durum pek farklı değil.

Pekala, sizde durum nasıl? Yeni bir telefon alırken size 2. el pazarı mı daha cazip geliyor, yoksa kontratlı tarifeler mi? Derhal aşağıya tahlil olarak yazabilirsiniz.

Yorum Ekle