Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
2020 Yılının En Yeterli Endişe Sinemaları

2020 Yılının En Yeterli Endişe Sinemaları

2020 yılı kaygı – tansiyon çeşidi için tam manasıyla altın yıl olacak. Yüzlece milyon dolarlık bütçe ile geliştirilen ve milyar dolar gişe hasılatı hudutlarını kolaylıkla geçmişte bırakan Avengers, Star Wars, Transformers üzere serilerin “şimdilik” geri adım atmasıyla, film tutkunları alternatif sinemalara yönelecek ve bu yönelimde, endişe – tansiyon sinemalarının değerli bir ivme kazanması kesin üzere görünüyor.

Elhasıl, 2020 yılında kaygı – tansiyon filmleri konusunda tam bir şenlik yaşanacak. Biz de, kolun en ziyade “başarılı olma potansiyeli” taşıyan 5 sinemasını sizin için seçtik.

Saw 9 (Testere 9)

Aslında Saw serisinin yeni sinemasının ismi şimdi anlaşılan değil. Dedikoduların büyük kısmına nazaran yeni Saw, Saw serisinin devamı niteliğini taşıyacak. Elbette öncü hikayeleri anlatan bir prodüksiyon olması da şaşırtıcı olmaz.

Asıl şaşırtıcı olan sinemanın takımı: Prodüksiyonda; Chris Rock, gizemli cinayetleri araştıran hususî birleşik ajan rolünü üstlenecek. Chris Rock’ın pederi rolündeyse, Oscar armağanlı Samuel L.Jackson mahal alacak.

Yeni Saw’un direktörlük koltuğunda Saw II, III ve IV’ü yöneten Darren Lynn Bousman oturacak. Testere’nin son halkası 15 Mayıs 2020’de gösterime girecek.

Candyman (Şeker Adam)

Candyman, yani Şeker Adam, bir neslin çocukluğunu “karartan” bir prodüksiyondu. Fantastik güçlere sahip olan bu psikopat ile tanışmanız için tek gereken, aynanın önünde “beş kez” ismini tekrarlamanız idi. Watchmen ve The Aquaman sinemalarında değerli roller üstlenen Yahya Abdul-Mateen II, 12 Haziran 2020’da izleyicilerle buluşacak.

Halloween Kills

Halloween cihanında işler uygunca karıştı. Birkaç defa “yeniden çevrimi” ile hayat bulan Halloween, orjinal hikayeye bağlı olarak 2020’nin film yerküresinde değerli bir rol üstlenecek.

Köken prodüksiyonda büyük ün kazanan Jamie Lee Curtis, Judy Greer ve Andi Matichak yeni sinemada de mekan alacak. Halloween Kills, 20 Ekim 2020 yılında gösterime girecek.

Army of Dead

Zombi temalı imalatların başlangıcı konumunda olan Army Of Dead; Zack Snyder‘ın direktörlüğünde bir defa daha hayat bulacak. Batman V Superman, 300, Justice League, Sucker Punch ve Man of Steel üzere sinemalarda önümüze çıkan Zack Snynder, karanlık senaryo örgüsü ve daha da karanlık hikaye örgüsü ile tanınıyor.

Sinemanın baş rolleri arasında Dave Bautista, Ana de la Reguera ve Ella Purnell üzere bol armağanlı oyuncular konum alıyor. Army of Dead, 2020 yılının 19 Ekim tarihinde önümüze çıkacak.

Invisible Man

Invisible Man, kurgusal tarih boyunca anti-kahraman bir karakterdi. Ne var ki yeni uyarlamada; bayanlara tacizde bulunan anti-sosyal bir kahraman figür ve tansiyon seviyesi doruğa ulaşacak. Yönetmenliğini H.G. Wells‘in yapacağı sinema, 28 Şubat 2020’de vizyona girecek. Başrollerde ise Elisabeth Moss ve Oliver Jackson-Cohen‘i göreceğiz.

Yorum Ekle