VirtualBox MacOS Mojave de kurulum hatası. VirtualBox MacOS Mojaveye nasıl kurulur?

Soru

MacOS Mojave işletim sistemine geçtikten sonra VirtualBox kurulumunda hata alıyorum. Hata da, güvenlik duvarıdan VirtualBoxa izin ver diyor ve aynı şekilde sistem > güvenlik ve gizlilikten > güvenlik duvarını aç yaparak VirtualBoxu ekleyerek izin veriyorum. Fakat yinede kurulum yaparken hata veriyor.

MacOS Mojave ye VirtualBox kurulumunu hatası nasıl yaparım. Bir şey silmeden tabiki.

Bir çok saat uğraştım, ya çalışmalarıma devam edemiyorum.

VirtualBox’un Mojave ye hatasız kurulumu yapmak için yardımcı olursanız sevinirim.

Smokep 3 sene 2019-05-19T06:51:21+03:00 3 CVP 1083 Okuma 3

CVP ( 3 )

  4
  2019-05-19T07:34:37+03:00

  VirtualBox MacOS Mojave de hatasız kurulumu

  MacOS Mojave güncellemesinden sonra bu hatayı VirtualBox yüklenemedi hatası alabilirsin. Yüklenemedi hatasının sebebi ise MacOS Mojave’nin uyguladığı güvenlikten kaynaklanmaktadır. Bu arada MacOS Mojave işletim sistemiyle gelen güvenlik kısıtlamalarında bir çok program kurulumlarında aynı hatayı verebilir. Çekirdek uzantılı olan programlarda yani kernel module uzantılı macos programlarında aşağıda anlatacağım şekilde Mojavede kurulum yaparsan sorun olmayacaktır.

  Bu işlemi MacOS terminalinden Gatakeeper i geçici olarak iptal edipte yapabilirsin fakat aşağıda anlattığım şekilde yaparsan daha kolay olacaktır.

  Sorunu okuduğum zaman izlediğin yol yanlış gibime geldi. O yüzden aşağıdaki kurulum yolunu denersen sorunun çözülecek gibi.

  VirtualBox MacOS Mojave’ye doğru kurulum şekli.

  1.Öncelikle VirtualBox sayfasından https://www.virtualbox.org VirtualBox’un MacOS Mojave uyumlu veya Virtualboxun en son MacOS uyumlu olan app ini indir.

  2. Eski yüklemiş olduğun VirtualBox programını Macinden sil.

  3. İndirmiş olduğun VirtualBox programını tekrar kur. Eğer kurulum başarılı olursa sebebi virtualboxun son sürümünü indirmediğindendir. Eğer aynı hatayı alırsan…

  4. Macinden en üst solda bulunan apple işaretini elmaya tıkla ve ordan Sistem tercihleri (system preferences) tıkla.

  5. Açılan pencere Genel (General) Sekmesine tıkla! (Sen güvenlik duvarından izin vermeye çalışmışsın).

  6. Genel penceresinde en altta sağda bulunan “Oracle Amerika Inc.” yazısının yanındaki İzin Ver (Allow) düğmesine tıkla.

  7. Bu işlemi yaptıktan sonra Açık olan programları kapat ve tekrar kurulum yap. VirtualBox kurulumu yaptıktan sonra başarılı bir şekilde yüklendiğini göreceksin.

  Umarım yardımcı olmuşumdur ; )

   

  En iyi cevap
  0
  2020-10-15T13:32:11+03:00

  bende o kısım çıkmıyor ne yapmam gerekiyor ?

Cevap Yaz