iphone pop mail ekleme nasıl ayarlanır? Mail kurulumu nasıl yapılır?

Soru

Girmiş olduğum firmada bana e postamı, iphone maile kurulum yapmamı söylediler fakat hiç bir bilgim yok. E postam mynet ve gmail değil. Firmanın adı .com şeklinde.

Iphone mail girişinden hesap ekle diyorum kullanıcı adımı ve parolamı yazıyorum ama yinede mail boş çıkıyor.

İphone Özellikleri:

 • iphone 7
 • ios 12.4
 • 32gb

iphone mail kurulumu (pop) hakkında bana detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim.

LuiLu 10 ay 1 Cevap 217 Okuma 0

Cevap ( 1 )

 1. Cevap düzenledi.

  İphone mail kurulumu ve ayarları çözümü detaylı.

  iphone mail imap veya pop kurulum sorunu genelde çoğu kişi sorduğu için cevap vermek istedim. İstemiş olduğunuz kurulum şekli anladığım kadarıyla domain yani alan adı üzerinden yapmak istiyorsunuz.

  Kurulum yolu;

  öncelikle iphone’dan Ayarlar > Parolalar ve Hesaplar > Hesap Ekle > Diğer > Mail Hesabı ekleye girin.

  Karışınıza yeni hesap ekranı çıkacaktır. Yukarıda IMAP ve POP vardır sizde IMAP seçili olsun. Boş alanları bilgileri girerek doldurun. Sonraki düğmesine tıklayarak devam edin. Ssl veya buna benzer birşey çıkarsa karşınıza devam veya tamam diyin tekrar.

  Şimdi en önemli şey iphone mail kurulumu yaparken domain veya hosting bilgilerinizin doğru olmasıdır. Resimde belirttiğim gibi ayarlayın.

  Dikkat etmeniz gereken ve genelde kimsenin yapamadığı şudur:

  E posta kurulumu yaparken gelen ve giden sunucu bilgileri yanlış yazılmaktadır. Bunun sebebi sunucudur. Doğru bilgiyi şu şekilde girebilirsiniz.

  mesela diyelim ki sorucvp.net firmasında çalışıyorsunuz. Normalde bilgileri şu şekilde girmeniz gerekiyor. Gelen posta sunucusundaki Sunucu Adı alanına pop.sorucvp.net (pop.firmaadi.com) yazmanız gerekir. Yine Gelen postanı sunucusu kısmına kullancı adını mail olarak yazın mesela [email protected] şeklinde. (Kullanıcı adına mailinizi tam yazın.) şifrenizi girin.

  Giden posta sunucu kısmınada kullanıcı adı ve şifre GİRMEDEN! sadece sunucu adı bölümüne smtp.sorucvp.net (smtp.firmaadi.com) şeklinde yaparsanı ve bitti derseniz mail kurulumunuz tamamlanmış olacaktır.

  Mail kurulumu olmadıysa.

  Mail kurulumu olmadıysa bu sefer pop.firmadi.com ve smtp.firmadi.com yerlerini web sayfasını bulundurduğu hosting firmasının adını yazarak deneyin. Mesela sorucvp.net godaddy de barındırılıyorsa smtp.godaddy.com ve pop.godaddy.com şeklinde yazın.

  Bu tür sorunlarda en önemli sunucun maili ne olarak algılamasıdır. Her barındırma firması bunu farklı yapabilir. Aslında hosting firmasından bilgi almak en mantıklısı çünkü hepsinde farklılık gösterebiliyor.

  İphone mail kurulumu için anlattığım yöntemler olmadıysa hosting firmasını arayarak bilgi almanız çok daha doğru olacaktır.

  iphone mail kurulumu

  En iyi cevap

Cevap Yaz