güneş gözlüğü alırken neye dikkat etmeli

Soru

merhaba, ben ezelden beri güneş gözlüğü kullanıyorum ama çok bilinçsiz bir şekilde alıyordum. Bir tane model beğendim ama ciddi anlamda güneş gözlüğü alırken neye dikkat etmeli

konu hakkında bilgisi olan varsa çok sevinirim…

spiratole 1 sene önce 5 CVP 252 Okuma 0

CVP ( 5 )

 1. siz ne güzel insanlarsınız ya çok ama çok teşekkür ederim ilginiz için… çok yardımcı oldunuz.

 2. demek ki kalite demek marka demek değil. önemli olan ultraviyole ışınlar ve mor ötesi ışınlarmış vay be teşk bilgi için…

 3. süper bilgilendirme için teşekkürler

 4. teşekkürler bilgi için, ben açıkcası ultraviyole, mor ötesi ışınlarının güneş gözlüğünde önemi bilmiyordum.

 5. Malumunuz yaşım epey ilerledi ve bende güneş gözlüğü alırken çok dikkat ediyorum. Bundan 3 yıl önce almıştım. Doktorumdan verilen en önemli bilgi ise Ultraviyole ışınlarından korunmak olmasıdır.

  Güneş gözlüğü alırken dikkat edilmesi gereken detaylar;

  • Güneş gözlüğü alırken ultraviyole ışınlarından koruyabilmelidir. Kaliteli bir güneş gözlüğü ultraviyole ışınlarını yüzde 99 süzerek korur.
  • Güneş gözlüğü seçerken suratınıza oturmasına dikkat edin. Mesela suratınızı yani göz çevrenizi tam sarıyor ise güneş ışığını az alacaktır.
  • Aldığınız güneş gözlüğünün kesinlikle ultraviyole veya mor ötesi ışınlarını engellediğine dahil bir kalite belgesinin olmasıdır.
  • En önemli nokta kulak arkası ve burun kısmıdır. Mesela güneş gözlüğünün yanları kulağınıza tam oturmuyorsa ufak bir terlemede sürekli burnunuzdan kayacaktır. O yüzden tam oturmasına dikkat edin.
  • Güneş gözlüğü camı ne kadar koyu veya açık renk te olmasının ultraviyole veya mor ötesi ışınlarını korumasıyla alakasızdır.

  umarım faydalı olur…

  En iyi cevap

Cevap Yaz