Bir günde kaç kez saçıma boya uygulaması yapabilirim?

Soru

Merhaba arkadaşlar çok acil yardıma ihtiyacım var.

Bugün evimde Palette marka saç boyasıyla saçımı boyadım fakat çıkan renkten hiç memnun kalmadım ve kendimi çok kötü hissediyorum, bu saçla işe gitmek istemiyorum. Şuan elimde Palette ve L’oreal’ in 2 ayrı saç boyası daha var ve az evvel saçıma uyguladığımdan çok çok daha koyu bir renk, aslında bu boyalardan birini kullandığım an şuanki rengi anında kapatır biliyorum fakat bilmediğim husus şuki bir gecede 2 defa üst üste saçımı boyayabilirmişim? yıpranmasından hatta yanıp kopmasından korkuyorum ama şuanki rengimlede işe gitmek istemiyorum.

Tecrübe etmiş olan arkadaşlardan çok acil bekliyorum.

LuiLu 3 sene 2019-05-22T00:36:09+03:00 2 CVP 448 Okuma 0

CVP ( 2 )

  1
  2019-07-11T22:18:11+03:00

  Beğenilmeyen boyayı kapatmanın tek yolu saçınızda gördüğünüz renkten 2 ton daha koyu olanıyla kamüfle etmektir.

  0
  2019-06-21T21:40:51+03:00

  Bu tarz durumlarda saçınızın yapısını referans almanız gerekir. Her bireyin saç cinsi farklıdır. Farklı saç tipleri boyama sürecinde farklılık gösterir. Göz önünde bulundurulması gereken, saçın kalın mı yoksa ince telli mi olduğudur. Kalın telli saçların boyayı emme süresi daha fazladır, bu nedenle boyama süresi daha uzun sürer. İnce telli saçlar boyayı daha kolay emeceğinden boyama süresi kısalır. Kuru veya permalı saçlardaysa boya çok hızlı emilir ve bunlar gibi dikkate almanız gereken farklı noktalar vardır.

  Ayrıca şunuda belirtmek isterimki evde uygulanan boyalar, kuaförlerin kullandığından farklıdır ve diyelimki aldığınız sonuç sizi asla memnun etmediyse aynı markanın farklı bir rengi olan diğer ürünü uygulamaktan kaçınmayın sadece bir önceki boyadan sonra saçı yıkadığınız için saç dipleriniz temiz olduğundan, ikinci uygulamada saç diplerinizde yanma hisse duyacaksınız ama bu saçınızın yandığı anlamına gelmez.

Cevap Yaz