Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Ovadril losyon ne işe yarar? Ovadril losyonun yararları neler? Ovadril losyon nasıl uygulanır?

Ovadril losyon ne işe yarar? Ovadril losyonun yararları neler? Ovadril losyon nasıl uygulanır?

Günümüzde neredeyse her konutta bulunan ve kullandıkça yararlarından bahsedilen Ovadril losyonu tanıtmak için sizlere bir içerik hazırladık. Hem yararları hem de kısa vadede kaşıntıdan egzamaya kadar birçok meydanda olumlu tesirler sağlamasıyla bilinen Ovadril losyon hakkında tüm merak edilenler haberimizin detaylarında.

Etken unsuru Çinko olan Ovadril losyon içerisinde Difenhidramin hidroklorür ve Lidokain hidroklorür barındırıyor. dertlerini gidermek için araştırma yaparken önünüze çıkacak olan Ovadril losyon, Toprak ilaç ve Kimya Mad. San. ve Tic. A.Ş tarafından Sakarya’da üretiliyor. Uygulandığı nahiyede derhal tesirini gösteren bu losyonu mütehassıs hekiminize istişareden mutlaka kullanmamalısınız. Sadece eczanelerde mavi ambalajıyla satılan Ovadril losyon, sürüldüğü ortamını kısa periyodik uyuşturur ve his kaybı sağlar. Bergamot, mentol kokulu olan bu losyon, antihistaminik ( önleyici), lokal anestezik(bölgesel uyuşma sağlayıcı), antipruritik( giderici) özellikleri vardır.

OVADRİL LOSYON NE İŞE YARAR?

Bu losyon cilt tahrişlerinin giderilmesinde, pişik sorunun tedavisinde, her türlü kaşıntı meselelerini gidermek için kullanılabilir. Bunun dışında, su çiçeği derdinin giderilmesinde ve kaşıntıyı azaltmak için de kullanabilirsiniz. 

En değerli özelliklerinden biri sinek ve sivrisinek ısırıklarının güzelleştirilmesinde epeyce güçlüdür. Arı sokması sonucu ortaya çıkan şişkinlik,ağrı,kızarıklık ve kaşıntıyı giderir.

Güneş yanıkları sonrasında da kullanabileceğiniz Ovadril losyon, cilt dokusunu sıklaştırır ve süratlice yeniler. Bayanların kimi yaptığı tahlillere nazaran ise ağda, lazer epilasyon sırasında acıyı azaltıyor. Cildi yenileme özelliği olduğu için cilt lekelerine dolaylı olarak yarar sağlar.

OVADRİL LOSYON NASIL KULLANILIR?

Ovadril losyonu mütehassıs hekiminizin size reçete ettiği üzere kullanmalısınız. Şayet reçeteniz yok ise evvel losyonu çalkalayın. Daha sonra uygulayacağınız ortamın berrak olmasına itina gösterin. Akabinde parmak ucunuza küçük bir formda alıp ortama uygulayın. Gün içerisinde 3 kereden ziyade kullanmamalısınız. Uyguladıktan sonra ise çabucak ellerinizi yıkayın. Eseri mutlaka burun, ağız, kulak ve göz temasından uzak tutmalısınız. 

OVADRİL LOSYON NE KADAR?

120 gramlık Ovadril losyonun fiyatı 9.03 TL‘dir. Şayet hekiminiz reçete ederse sigortanızla daha mütenasip fiyata alabilirsiniz.


Yorum Ekle