Soru Detayları

Bankadan kasa kiralerken nelere dikkat edilmeli?

01.11.2015, 16:00:06, Konu: Para ve Finans - MerveKA
0

Ben bankadan kasa kiralamak istiyorum, bankada hesabım var, bu kasa için ayrıca bir ücretmi lazım? Bu ücret her banka için aynımı? Sözleşmemi yapmalıyım? Süresi ne kadar?


Cevap vermek için yapın veya Üye Olun

Cevaplar
01.11.2015, 20:54:25
0

Öncelikle şunu belirtelim, bankalarda 3 tip kasa kiralayabilirsiniz, 1- küçük boy kasa, 2- orta boy kasa, 3 büyük boy kasa. Her banka kendi web sitesinde kasaların yıllık kiralama ücretlerini belirtir ve buna ek olarak birde deposito ücreti talep ederler. Yine belirtelimki özel bir müşteriyseniz veya kasa kiralamalarda kampanya var ise size özel müşteri temsilcisiyle iletişime geçmelidiniz.

Kasayı kiralarken banka ile birlikte kiralayacağınız süreyi belirten bir sözleşme imzalıyorsunuz ve banka size bir kart veriyor, ayrıca kasaya ait 2 adet anahtar oluyor bu anahtarın biri sizde diğeri bankada kalıyor ve 2 anahtar aynı anda kasaya takıldıktan sonra kasa acilabilir, bankacı 2. Anahtarı kasaya takar ama sonra ordan çıkar çünkü kasaya ne koyduğunuz bankayı ilgilendirmez!01.11.2015, 21:14:42
0

Bankalar yıllık kira ücreti alıyorlar, bunun için sizinle sözleşme yapıyorlar, her kasanın 2 anahtarı oluyor ve biri sizde diğeri banka görevlisinde kalır ve 2 anahtar aynı anda kasaya takılınca ancak kasa açılır, içinde ne sakladığınız hiç kimseyi ilgilendirmez, istenilirse ayrıca kasaya sigortada yaptırtabilirsiniz, tabiki ek bir ücret ödemelisiniz.