Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Zyxel VMG3312-T20A incelemesi  Zyxel VMG3312-T20A İnceleme

Zyxel VMG3312-T20A incelemesi Zyxel VMG3312-T20A İnceleme

  • Performans
  • Gelişmiş özellikler
  • Gigabit Ethernet
  • Geniş seçenekler
  • Tasarım

Meskende kaldığımız şu günlerde kuşkusuz internetin değeri bir epey arttı. Bilhassa eğitimin internete taşınması evlatlı konutlarda interneti kıymetli bir tarafa konumlandırırken, işini internet üzerinden yürütenler için de elbette internetin kalitesi kıymetli bir noktaya temas ediyor. Hele ki bir de modeminiz istenilmeyen ise, menzil genişliğinden şikayetçi iseniz, sinyal kalitesi düşükse ortaya pek de kabul edilebilir bir tablo çıkmıyor sahihi. Bu durumda modemi değiştirmek yahut ek aparatlarla güçlendirmek alternatifler arasında. Bugün inceleyeceğimiz Zyxel VMG3312-T20A modeli de, modemini yenilemek yahut birinci defa bir modem alacaklar için ülkü modellerden biri oluyor.

Bilhassa fiyatıyla münasip bir model olan VMG3312-T20A, 299 TL fiyat etiketiyle bütçeyi yormayacak bir modem. VDLS2 özelliği ile birlikte artık yeni nesil temel internet altyapı muhtaçlığını sağlayan cihaz, 2.4 GHz bantta 300Mbps ilişki suratı sunabiliyor. Elbette cihazda ADSL desteği de mevcut. Bunların yanında yanında bir USB temasını da nokta alıyor ve bu sayede 3G USB dongle ile de erişim imkanı var.

Üzerinde çift anten bulunduran cihazda, böylelikle tipik haneler için ülkü bir menzil sağlanabiliyor. Cihazda Vectoring isminden bir teknoloji de kullanılmış. Bununla bir arada hatlar arasında karışma yahut parazitin ortadan kaldırılması sağlanmış ki bu epeyce yararlı. Böylelikle birebir kablodaki sinyalde bozulma sorunu ortadan kaldırılıyor ve bu da uzun uzaklıklarda performans kaybını azaltıyor.

Modemin gerisinde 4 adet Ethernet portu mevcut. Bu portlar 10/100Mbps olgu aktarımı kapasitesine sahip. Böylelikle kablo yolunu kullanarak da mahallî ağ oluşturabiliyorsunuz.

Ön yüzünde de bildirim LED’lerini konumlandıran cihaz, böylelikle muhtaçlık duyabileceğiniz bilgiyi buradan sağlayabiliyor. Wi-Fi’yı kapatmak için bir tuşu da mevcut ve ayrıyeten başka ağ cihazlarını da ağınıza kolay katabilmeniz için bir WPS tuşu da bulunduruyor.

Özetle

Zyxel VMG3312-T20A, temel fonksiyonları mahalline getiren, sağladığı süratiyle giriş seviyesi modemlerden biri oluyor ve fiyatıyla da yeterli bir çizgide duruyor. Bu manada maliyet/fayda değerlendirmesi bakımından çok makul seçeneklerden biri. Plastik materyal kalitesini pek beğendiğimizi söyleyemeyiz, fakat kıymetli olan münâsib fiyat ve ülkü performans ise pek tercih edilebilir bir model olmuş VMG3312-T20A modeli. hattını revize etmek yahut tutarlı fiyata bir modem arayanlar için münasip bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Dediğimiz üzere, Zyxel VMG3312-T20A’yı şu an piyasada 299 TL fiyatla bulabiliyorsunuz.

Kimler Almalı

Mütenasip fiyata ADSL ve VDSL destekli bir modem arayanlar Zyxel VMG3312-T20A modemini tercih edebilirler.

Zyxel VMG3312-T20A Özellikleri
Eser Modeli Zyxel VMG3312-T20A
Eser Çeşidi ADSL Modem
CHIP Online Notu 80
Üretici ZyXEL
Firma ZyXEL     (212) 444 11 50
Standart IEEE 802.11 a/b/g/n
Arabirim 10/100Mbps LAN (4 adet)
Frekans 2.4 GHz
Anten 2 adet (5 dBi)
Irtibat Suratı 300 Mbps
Buton Güç, Reset, WLAN on/off, WPS
Boyutlar 158 x 118 x 26 mm
Tartı 220 gr.

Satın Al

Alternatifleri

Şayet çift bant destekli ve biraz daha yüksek suratlara erişebilen bir cihaz arıyorsanız Zyxel VMG3625-T20A modelini de değerlendirebilirsiniz.

Yorum Ekle