Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Zula Oyun’dan Bayan Esporculara Tam Destek

Zula Oyun’dan Bayan Esporculara Tam Destek

Geçtiğimiz yıl Yerküre Hatunlar Günü nedeniyle Türkiye’nin birinci bayanlara hususî espor turnuvasını düzenleyen Zula Oyun’un hatun esporcuların gelişimine yönelik uğraşları kadrolarda da heyecan yarattı.

Zula’nın geliştiricisi InGame Group, gruplarla birlikte Zula Bayan Ligi’ni başlatmak için çalışmalarına devam ederken, bir birinci de Türkiye’nin en büyük espor kulüplerinden İstanbul Wildcats’den geldi. Kulüp, birinci bayan Zula Grubu’nu kurduğunu duyurdu.

Espor sahasında kariyer yapmak isteyen tüm hatunların yetenek ve yetkinliklerinin gelişimini yakından takip eden Zula’nın geliştiricisi InGame Group, mevzuya ait yaptığı açıklamada, bu hususta attıkları birinci adımın geçtiğimiz Mart ayında düzenlenen Zula Hatunlar Turnuvası olduğunu hatırlattı. Türkiye’de bayanlara hususî düzenlenen birinci espor turnuvası, geçtiğimiz yıl “Zula Bayanlar Turnuvası” ismiyle Nonstop Zula Espor Merkezi’nde yapılmış ve hatun oyuncuların espor yerküresinde varlıklarını güçlendirmeleri için bir platform açan turnuva, yüzlerce bayan oyuncunun iştirakiyle gerçekleştirilmişti. 

2020’de Zula Hatunlar Ligi geliyor

Türkiye’de ve yerkürede 26 milyonu aşkın oyuncusu bulunan Zula’nın espor yarışmasında artık hatun esporcular da konum alacak. Bayanların espor ekosisteminde yeteneklerini gösterebilecekleri platformlar oluşturmaya devam edeceklerini vurgulayan InGame Group, yaptığı açıklamada Zula Bayanlar Ligi’ni 2020’de başlatacaklarının müjdesini verdi.

InGame Group, “26 milyondan ziyade oyuncuya sahip Zula yerküresinde bayanlarımızın hem oyuncu hem de izleyici olarak sayısını artırma vizyonumuzla 2020 yılına dair planlamalarımızı yapmaya başladık. 2019 yılı içinde çalışmalarına başladığımız Zula Bayanlar Ligi, 2020 yılında bayan esporcularımızla buluşmuş olacak. Zula Üstün Lig ekiplerimizle kol kola çalışmalarımıza devam ediyoruz. Lig yapısını ve ekipleri çok yakın devirde duyuracağız” açıklamasında bulundu.

İstanbul Wildcats Bayan Zula Kadrosu

İstanbul Wildcats kulübünün hatun Zula grubu, “Zula Bayanlar Turnuvası” galiplerinin de aralarında olduğu güçlü oyunculardan oluşuyor. Ekipte, Zula Bayanlar Turnuvası birincisi Hande “Handeizm” Çarkçı, turnuvada 2. olan Aleyna “Lady Bug” Aydır, İlayda “İlos” Ataç, Yasmi “Mrs. Boudica” Kokum, Tahassür “Mrs. Ocean” Akçay ve Aysu “Raquel” Kaya taraf alıyor.

Zula Hatunlar Turnuvası 1’incisi Hande “Handeizm” Çarkçı: “Oyunculuğuma güveniyorum”

İstanbul Wild Cats Bayan Zula Kadrosu oyuncuları, esporda tezli olduklarını belirtirken, esporcu olmak isteyen gençlere çok çalışmaları ve kararlı olmaları tavsiyesinde bulundu.

Grup oyuncularından Hande “Handeizm” Çarkçı, 14 yaşından beri FPS oyuncusu olduğunu belirterek, oyuna ayırdığı her vakti bir gayeye yönelterek başarılı olduğunu lisana getirdi. Yayıncılık ve medya üretimi de yapan, espor dışında futbol ve boks sporlarını, manga okumayı seven Çarkçı, birebir devirde üniversite talebesi. Geçen yıl Zula Bayanlar Turnuvası’na katılarak 1. olduğunu belirten Çarkçı, “Zula’ya hatunlara bu türlü bir fırsatı verdiği için çok minnettarım. Gelişime her devir açık olduğum ve oyunculuğuma da güvendiğim için sunulan her turnuva da erişebildiğim en yüksek muvaffakiyete sahip olmayı hedefliyorum” dedi.

Geçen yıl Zula Hatunlar Turnuvası ikincisi olan Aleyna “Lady Bug” Aydır da, “Oyunlara olan tutkumdan ötürü ve yetenekli olduğumu düşündüğüm için espora yöneldim. Öncelikle bayan oyuncuların da bu üzere platformlarda ne kadar yetenekli olduğunu göstermek istiyorum. Uzun vadeli gayem profesyonel mealde en güzeller arasında olmak” diye konuştu. Turnuvada aldığı aşamadan duyduğu memnunluğu lisana getiren Aydır, “O kadar hoştu ki bunu sözlere dökmem imkansız. Çok mesut oldum. Bayanlara kişisel düzenlenmiş bu cins turnuvaları daha sık görmek istiyoruz” dedi.

“Yapamazsın diyenler her vakit olacaktır, kendilerine inansınlar”

Espor kariyerinin yanı sıra, Şık Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Kısmı’nda eğitimine devam eden İlayda “İlos” Ataç da, espor kariyerinde en büyük destekçisinin ailesi olduğunu belirtti. Oynamanın verdiği haz ve bir amaç belirlemiş olmasının kendisini esporcu olmaya yönelttiğini lisana getiren Ataç, “Bu sahada bir gelecek olduğunu düşünüyorum. Espor özgüven ve vakit istiyor. Devranı olan bütün kızların bunu başarabileceğine inanıyorum. Bed tahliller, yapamazsın diyenler her devir olacaktır. Kendilerine inanmalarını ve yapabildiklerini sonuna kadar göstermelerini öneriyorum” sözlerini kullandı.

Yasmi “Mrs. Boudica” Kokum da, bir bayan oyuncu olmaktan gurur duyduğunu, başarıyı yavaş ve sağlam adımlarla elde etmek istediğini söyledi. 13 yaşından beri FPS oyunları oynadığını, 2018 yılından beri de Zula oynadığını belirten Kokum, “Espor dışında okuluma odaklıyım. Kitap okumayı, araştırmayı seviyorum. Son sınıftayım ve üniversiteye hazırlanıyorum. Validem bir kız evladı olarak bu işi yaptığımı duyduğunda çok berhudar olmuştu ve her devir ardımda duracağını söyledi” diye konuştu.

Gayesi esporda bayanlara öncülük etmek…

Aysu “Raquel” Kaya da, oyun ortamında kendini yetenekli gördüğü ve bu bahiste daha çok tecrübe sahibi olmak istediği için esporcu olmayı tercih ettiğini anlattı. Üniversite testlerine hazırlandığını ve Vücut Eğitimi Muallimi olmak istediğini tabir eden Kaya, ailesinin en büyük destekçisi olduğunu anlattı. Kaya, “Esporda amacım hatunların da oyun platformlarında öne çıkıp muvaffakiyet sağlayabildiklerini herkese göstermek ve bu yolda hatunlara öncü olmak. Esporcu olmak isteyen hatunlara tavsiyem, asla pes etmeyip daima en yeterlisi olmak için çalışsınlar” dedi.

Kendini en güzel söz ettiği sahanın FPS oyunları olduğunu ve 1 yıldır da Zula oynadığını anlatan Hasret “Mrs. Ocean” Akçay da, mütalaalarını, “Bu tıp oyunlarda hatun oyuncuların da güzel olduklarını ve isterlerse başarabileceklerini göstermek istiyorum” laflarıyla lisana getirdi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle