Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Yüze kese yapmanın yararları nelerdir? Nasıl kullanılır?

Yüze kese yapmanın yararları nelerdir? Nasıl kullanılır?

Cildinizdeki meyyit derileri gidermek birebir hengamda cildinizdeki meseleleri gidermek istiyorsanız haftada bir kez kese uygulayabilirsiniz. Cilde uygulanan kese yalnızca meyyit derileri arındırmak için değil daha birçok cilt meselelerini ortadan kaldırıyor. Evet kese tatbikin ne üzere yararları ve cilde kese nasıl uygulanmalı? Öğrenmek için haberimizi inceleyebilirsiniz.

Yüzyıllardır vücuda uygulanan kese, yalnızca kirleri arındırdığı düşünülse de hem cilde hem de vücuda birbirinden olumlu tesirleri bulunuyor. Sıcak banyodan sonra terleyen vücuda kese yapılması, vücutta kan dolaşımını kolaylaştırarak kişiye rahatlık veriyor. Mütehassıslar tarafından yapılan araştırmalara nazaran tertipli bir biçimde kese pratiği yapmak, gözenekleri de açarak siyah noktaların oluşmasını engelliyor. Gerek sivilce gerekse akne sorunları için milyarlarca para harcayanlara umut ışığı olabilecek kese pratiği, geçmiş yıllarda yaşayanların da kullandıkları eserler arasında bölge alıyor. Kese pratiği nasıl yapılır? Kese pratiğinin cilde gayrı yararları nelerdir? Pekala hangi kese kullanmalı? İşte merak edilen soruların karşılığı…

Sistemli bir biçimde yapılan kese pratiği, akne oluşumunu ortadan kaldırarak ciltteki çokça yağın dengelenmesini sağlar. Dengelenen yağla bir arada sivilcelerin de çıkma nispetini azaltır. 

Masaj yaparak cildinize kese uyguladığınızda kan dolaşımı da hızlanarak hücrelerinde çoğalıp yenilenmesine yardımcı oluyor.

Selülit giderici tesiri de bulunan kese pratiği, gözeneklerin açılmasını sağlayarak vücudunuz rahat bir nefes alacaktır.

Meyyit derileri ortadan kaldıran kese her devir taze, canlı ve parlak görünmesine imkan sağlar.

KESE NE SIKLIKLA YAPILMALI? KESE PRATIĞI NASIL YAPILIR?

Kozmetik yerküresinde çeşit çeşit keseler bulunuyor. Ama cildinizin yapısı hassas ise ipek keseler kullanmalı, tıpkı hengamda kesinlikle süreci çok bastırmadan yapılmalıdır. Cildinizdeki sorunlarınıza nazaran hafta bir yahut iki defa uygulayabilirsiniz.

Banyonuzda dayanabileceğiniz sıcaklıkta suyu ayarlayıp şıkça sabunla yıkanın. Akabinde durulayıp, sıcak tesiriyle güzelce yumuşayan cildinize kese uygulayın. Kese pratiği yapıldıktan sonra tekrar sabun ile vücudunuzu temizleyip, durulayın.

Yorum Ekle