Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Yüzdeki tüyler neden çıkar? Yüzdeki tüyler nasıl masraf?

Yüzdeki tüyler neden çıkar? Yüzdeki tüyler nasıl masraf?

Son yıllarda çok ziyade duyduğumuz ve yayınlaşan yüzdeki kararan tüyler, milyonlarca bayanın dehşetli düşü oluyor. Kadınsal marazlar ya da hormonel bozukluklar nedeniyle ortaya çıkan yüz tüylenmesi sıkıntısını ortadan kaldıracak mükemmel prosedürlerle önünüzdeyiz. Yüzünüzdeki tüyleri kısa vadede ortadan kaldıracak formülleri hazırladığımız içerikten kolay kolay ulaşabilirsiniz.

Yüzde çıkan tüyler farklı farklı nedenler ötürü kendini gösterebilir. Örneğin bazı etnik kökene sahip hatunlarda istenmeyen tüyler başkalarına nazaran daha ziyade görülebilir. Mahsusen Orta Şark, Güney Asya ve Akdeniz hatunları bu cins istenmeye tüylerin çıkması açısından daha yatkındır. Bununla bir arada hormonal rahatsızlar nedeniyle de görülebilir. Aşırı gerilime maruz kalan bir vücutta da hormonal değişiklikler olur. Bu hormonal değişiklikler sonucunda vücutta oluşan olumsuz tesirlerden birisi de istenmeyen tüyleri arttırmasıdır. Kullanılan kimi ilaçların yan tesirleri yüzde tüylenme ya da olan tüylerin karararak belirginleşmesine neden olabilir. Bayanları topluluk içerisinde rahatsız eden hem de estetik açıdan makûs bir duruma neden olan yüzdeki tüyleri gidermek istiyorsanız katiyen lazer epilasyon, tüy dökücü kremler ya da vesair ağda tekniklerini denemeden doğal karışımlar ile kısa müddette derinlemesine bu durumu ortadan kaldırabilirsiniz. Pekala bu prosedürler nelerdir? Yüzdeki tüyler nasıl sarfiyat? Yanıtı metnimizde…

LEBLEBİ TOZU MASKESİ İLE YÜZDEKİ TÜYLERİ GİDERME

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu katıldığı bir televizyon programında yüzde oluşan tüylenmeleri gideren mucize doğal bir tanım paylaştı. Bu tarife ulaşmak için linke tıkayabilirsiniz: LEBLEBİ TOZU MASKESİ

MISIR UNU MASKESİ

MATERYALLER

2 çay kaşığı toz şeker

1 çay kaşığı bal

1 çay kaşığı su

YAPILIŞI

Tüm gereçleri birbirine karıştırın. Karışımı mikrodalgada yahut ocakta yarım dakika boyunca, kahverengi hale gelip baloncuklar çıkarana kadar ısıtın. Isınan karışımı soğumaya bırakın. Spatula vazifesi görecek bir nesne ile karışımı sürmek istediğiniz mahallere sürün. En ahir ağdayı sökerken tüylerin çıkış istikametinin bilakis sahih sökmeye dikkat edin.

ZERDEÇAL MASKESİ

GEREÇLER

2 kaşığı zerdeçal

Gereğince süt

YAPILIŞI

Macun kıvamına gelene kadar 2 kaçık zerdeçala yavaş yavaş süt ekleyerek karıştırın. Bu karışım bilhassa yüz kesimindeki istenmeyen tüylere karşı tesirlidir lakin öteki kesimlere de uygulanabilir. 15 – 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayarak temizleyin. Bu kürü haftada bir uygulayabilirsiniz.

Yorum Ekle