Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Yurtdışı Telefon Harçlarına Bir Artırım Daha!

Yurtdışı Telefon Harçlarına Bir Artırım Daha!

Memleketimizde telefon fiyatlarının, vergiler nedeniyle ulaştığı nokta hepimizin malumu. Bu yüzden pek çok kişi, yurtdışından telefon getirip, bir devranlar “cüzi” olan harcı ödeyip çok daha az para harcama yoluna gidiyordu. Lakin ne olduysa, 2018 yılının Kasım ayında oldu. Daha akıllıcası, olacakların başlangıcı bu tarihti.

O periyotta 170TL olan telefon harcı, 500TL’ye yükseltildi. Her ne kadar bu büyük bir artırım olsa da, her şeye karşın yurtdışından telefon getirmek yeniden karlı görünüyordu.

2019 yılının Temmuz ayında ise, 500TL’lik harç, bir anda yüzde 300 zamlanarak 1.500TL’ye çıkartıldı. Ve artık bir artırım daha yapıldı ve Ocak 2020’den itibaren fiyat, 1.838TL olacak.

Hülasa, yalnızca 13 ay içerisinde, yurtdışından telefon getirenlerin ödemek zorunda olduğu harç 170TL’den 1.838TL’ye yükseltildi. İşin değişik kısmı, bu inanılmaz artırıma karşın, başta iPhone modelleri olmak üzere, pek çok telefon modelinin hala memleketimizdeki satış fiyatından daha ucuza yurtdışından getirilebiliyor olması. Bakalım bu durum, birkaç ay içerisinde yapılacak yeni bir artırımla ortadan büsbütün kalkacak mı?

Yorum Ekle