Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
YouTube’un Ünlü İsminden “Mola” Kararı!

YouTube’un Ünlü İsminden “Mola” Kararı!

YouTube‘un en çok yayıncılarından biri, mola vermeye karar verdi. PewDiePie (veya gerçek adıyla Felix Kjellberg) YouTube’un yeni taciz siyasetini eleştiren bir medyada 2020’nin başlarında yayın yapmaya “ara vereceğini” duyurdu. Daha detaylı bir açıklamanın daha sonra verileceğini söylerken, sebebin tükenmişlik olabileceğine işaret etti ve “çok yorgun hissediyorum” cümlesini kurdu. Ağustos da bundan bahsetmiş ve “10 yıldır birinci defa” YouTube dışında bir şey hakkında düşünmek istediğini söylemişti.

PewDiePie’ın son yıllarda pek çok tartışmanın içerisinde yer aldığı söylenebilir. Kendisi birden ziyade ırkçı çıkışa sahipti ve “PewDiePie’a üye olun” Mem’leri o kadar büyüdü ki, silahlı saldırganların bile kullandığı bir slogan haline geldi. Bütün bunlara muazzam üye sayısı ve gerek eleştirmenlerden gerek daima olarak medya üretmesini bekleyen bireylerden gelen baskıyı da eklemeyi unutmamak gerekiyor.

Bu açıklama, online yayıncıları için bir diğer yaygın meseleye daha dikkat çekiyor. Yaratıcılar çoklukla izleyicilerini kaybetmemek için daima olarak içerik yayınlamaya mecburî hissediyorlar ve bu da mola vermek için kendilerine pek ziyade devir ayıramadıkları mealine geliyor. PewDiePie’ın üye sayısı ile rahatlıkla mola verebileceğini söylemek mümkün fakat daha küçük boyutlu pek çok YouTuber bu lükse sahip değil.

Yorum Ekle