Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
YouTube’tan Telif Hakkı Sorunu için Yeni İşlev

YouTube’tan Telif Hakkı Sorunu için Yeni İşlev

YouTube’un telif hakkı talep sistemi, hengam devir içerik üretenlerin canını sıkabiliyor. Platformun çapraz denetim sistemi Content ID, görüntülere birçok hengam çok acımasız davranıyor ve kazanma özelliğini kapatıyor yahut medyayı yayından kaldırıyor.

Sistemin verdiği kararlara nasıl itiraz edeceğiniz de pek açık değil ve birçok hengam, telif hakkı sahiplerinin son kelamı tasdikli oluyor. Artık ise YouTube, içerik oluşturanların işini bir ölçü kolaylaştıracak bir adım attı. Kullanıcılar, artık hangi görüntülerin telif hakkı içeren materyallere sahip olduğunu YouTube Studio Dashboard içerisinde görebiliyor ve görüntüdeki bu kısımları kolaylıkla kaldırabiliyorlar.

“Videos” sekmesinde görünen yeni “Restrictions

Yenilik sayesinde içerik oluşturucular, medyalarının kazanma özelliğini açık tutabilecekler. Gelgelelim yenilik, asıl sorunu çözmüyor. Büyük firmalar, telif hakkı sıkıntılarında neredeyse bütün gücü ellerinde bulundurmaya devam ediyorlar. Yanlışlıkla yapılan yahut firmanın sistemi berbata kullanarak yaptığı bir telif hakkı talebinde görüntüdeki belli başlı kısımları kırpmaktan çokça yapacak çok çokça şeyiniz bulunmuyor.

Yorum Ekle

© 2013 -2022 Soru CVP - [email protected]
Sorucvp.net danışmanlık, soru ve cevap içerikleri'nin doğruluklarını kontrol etmez.
İçeriğin doğruluğunu garanti etmez. Sayfayı daha iyi görüntülemek için Google Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririz.